Sözcü Plus Giriş

Kemal Baytaş’a muhteşem yaş günü!

91. yaş gününe CHP Ankara Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Fethi Yaşar ile Çin Büyükelçisi de katıldı.

Saygı ÖZTÜRK
19:44 -
Kemal Baytaş’a muhteşem yaş günü!

Türk Tanıtma Vakfı’nın kurucusu, Kültür Bakanlığı eski müsteşarı Kemal Baytaş’ın 91. yaş günü siyasilerin, işadamlarının, gazetecilerin buluşma gününe dönüştü. Baytaş, 91. yaş günü pastasını keserken, “Laik, demokratik sistemi yaşamak istiyorum. Bunu görmeden ölmek istemiyorum” dedi.

Baytaş’ın yaş gününe Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çin Büyükelçisi, Deng Li’nin yanı sıra SÖZCÜ Başyazarı Rahmi Turan, iş adamı Erol Aksoy, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün katıldı. Kutlamada Türk Halk Dansları Topluluğu gösterilerinin yanı sıra Çince sunulan melodiler de büyük ilgi gördü.

Aynı zamanda Türkiye-Çin Halk Dostluk Derneği Başkanlığını da yürüten Kemal Baytaş’ın onuruna Çin yemekleri ikram edildi.

Büyükeliçinin bu jestine karşılık sanatçılar Erdal Şen ve Zeynep Poyraz’ın Çince şarkılar söylemesi de davete katılanlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more