Sözcü Plus Giriş

Ketenpere oyuncuları kimler, konusu ne? Ketenpere nerede çekildi?

2017 yılında çekilen Ketenpere filmi oyuncuları ve konusu merak ediliyor. Şafak Sezer'in yazdığı Ketenpere'nin konusu ne, oyuncuları kimler? Ketenpere nerede çekildi?

16:57 -
Ketenpere oyuncuları kimler, konusu ne? Ketenpere nerede çekildi?

Ketenpere filminin çekimleri İstanbul’da geçekleştirilmiştir. Ketenpere, bir akrabasının cast şirketinde çalışan ve arada dizilerde, filmlerde ufak ve sözsüz roller alan bir figüranın hayatını anlatıyor. İşte Ketenpere’ye dair detaylar…

KETENPERE KONUSU

Kalender, bir akrabasının cast şirketinde çalışan ve arada dizilerde, filmlerde ufak ve sözsüz roller alan bir figürandır. Uzatmalı sevgilisi İmge ile evlenme hayalleri kurmakta; yaşadığı semtteki çevresine ufak tefek roller ayarlamaya çalışmaktadır. Akrabasının adının karıştığı bir mali suçu üzerine alan Kalender, kısa süreyle cezaevine girer. Cezaevinde Vefa abi isimli bir mahkumla karşılaşır. Vefa, kendisinden yaşca küçük olan Kalender’i rol aldığı dizilerden, filmlerden tanımaktadır; kısa sürede Kalender’i çok sever ve himayesine alır.

Cezasını tamamlayan Kalender, cezaevinden çıkar ve eski yaşamına geri döner. Vefa’nın dışarıdaki adamları ona dışarıda da yardım ederler. Bir süre sonra Vefa da cezaevinden çıkar. Kalender, Vefa’nın yanına gider ve yıllardır hayalini kurduğu kendi cast şirketini kurmaktan ve film çekme hayalinden bahseder. Vefa çok sevdiği Kalender’e yardım etmeye ve ona bir film çektirmeye karar verir. Olaylar sürpriz şekilde gelişir.

KETENPERE OYUNCULARI

Şafak Sezer
Hakan Ural
Mehmet Esen
Elif Erol
Orhan Aydın
Serkan Şengül
Volkan Başaran
Turabi Çamkıran

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more