Sözcü Plus Giriş

Kırklareli’de mezarlıkta gömülü 7 aylık bebek cesedi bulundu

Kırklareli'de, cinsel istismara uğrayarak hamile kalan ve evde doğum yapan 14 yaşındaki çocuğun ait 7 aylıkken dünyaya getirdiği bebek, mezarlıkta poşet içinde gömülü bulundu. Olayla ilgili doğum yapan çocuğun annesi A.D. ve cinsel istismar şüphelisi A.C. (18) ile birlikte 7 şüpheli gözaltına alındı.

Güncellenme: 14:03, 02/10/2019

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kız çocuğunun cinsel istismar sonucu hamile kalıp, evde doğurduğu 7 aylık kız bebeğin, kent mezarlığında gömüldüğü ihbarını aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, cinsel istismara uğradığı belirtilen kızın annesi A.D.’yi gözaltına aldı. A.D., ifadesinde kızının, A.C.’nin cinsel istismarına uğrayıp, hamile kaldığını ileri sürdü.

Kızı S.D.’nin evde doğum yaptığını kaydeden A.D., bebeğin de kent merkezinde bulunan mezarlıktaki mezarın üzerine gömüldüğünü söyledi. Bunun üzerine polis ekipleri, dün mezarlıkta yaptığı aramada, bez parçalarına sarılı poşet içindeki 7 aylık kız bebeğin cesedine ulaştı.

14 yaşındaki çocuğu istismar edip hamile bıraktığı iddia edilen A.C. de gözaltına alındı. Foto: AA

Olayın ardından polisin yaptığı çalışma sonucu S.D.’ye cinsel istismarda bulunduğu belirtilen A.C. ile onun annesi K.C. (43), babası E.C. (47), teyzesi S.Ö. (44), akrabası S.B. (44) ve kızın annesi A.D. ile babaannesi G.D. (59), gözaltına alındı.

Emniyette sorguları tamamlanan 7 kişi, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden A.C.’nin teyzesi S.Ö., gazetecilerin ‘Olayı neden sakladınız?’ soru üzerine “Hayır, yok öyle bir şey” diye bağırdı. Cinsel istismara uğradığı belirtilen S.D. ise emniyette tutuluyor.

Yayınlanma Tarihi:13:17,