Sözcü Plus Giriş

Şehir girişine dev Atatürk posteri

Kırşehir Belediyesi şehirlerarası otobüs terminalinin bulunduğu alana çift taraflı dev bir Atatürk posteri astı. Posteri yapan ressam Turgut Kahraman belediyeden herhangi bir ücret talep etmediğini söyledi. CHP'li Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Ressam arkadaşımız kendi imkanlarıyla bu posteri yapıp bize hediye etti. Çok da güzel oldu" dedi.

İsmail AKDUMAN
22:36 -
Şehir girişine dev Atatürk posteri

Kırşehir Belediyesi kentin girişine yaklaşık 3 katlı bir bina büyüklüğünde çift taraflı dev bir Atatürk posteri yerleştirdi. Şehirlerarası Otobüs terminalinin yanındaki boş alanda yer alan Atatürk posteri büyük ilgi gördü.

RESSAM HEDİYE ETTİ

Belediye Başkanı Selahatin Ekicioğlu dev Atatürk posterinin İzmirli Ressam Turgut Kahraman tarafından yapıldığını belirterek, “İzmir’e gittiğim zaman kendisiyle tanıştım. Kendisi bize böyle bir teklifte bulundu. Kendi imkanlarıyla posteri yaparak belediyemize hediye etti. Biz sadece kurulumunu yaptık. Çok da güzel oldu. Kırşehir’e yakışan bir eser oldu” dedi.

Ressam Turgut Karaman hazırladığı posteri belediyeye ücretsi olarak verdi

Kentte daha önce Cacabey Meydanı’na Ozanlar Tablosu ile Kentpark'ta bulunan Kurtuluş Mücadelesi kadınları tablolarını resmeden ve Kırşehir'e hediye eden Ressam Turgut Kahraman belediyeden hiçbir ücret talep etmediğini, posterin hediye olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERBelediyenin duvarına İzmir Marşı eşliğinde dev Atatürk portresi çizimiBelediyenin duvarına İzmir Marşı eşliğinde dev Atatürk portresi çizimi
Son güncelleme: 10:31 29.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more