Kızılay, 4 milyon Suriyeliye yardım ediyormuş

Türk Kızılayı’nın, Türkiye vatandaşlarına yapılan yardımların dışında 4 milyon Suriyeliye de yardım ettiği açıklayan Türk Kızılayı Genel Sekreter Dr. Hüseyin Can, “Her zaman yardıma muhtaç insanların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kızılay, 4 milyon Suriyeliye yardım ediyormuş

Türk Kızılayı Derneği Konya Şubesi'nin gayrimenkul ve nakdi bağışçıları ile buluştuğu iftar yemeğinde konuşan Türk Kızılayı Genel Sekreter Dr. Hüseyin Can, derneğin 4 milyon Suriyeliye yardımda bulunduklarını açıkladı.

“İYİLİK HAREKETİ SÜRECEKTİR”

Kızılay'ın dünya da ve Türkiye de bir iyilik hareketi olduğunu ifade eden Türk Kızılayı Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Can, “Kıyamete kadar var olduğumuz sürece Kızılay yardıma muhtaç dünyanın her yerindeki insanlara koşacaktır. Bizden sonraki nesillere de bu anlayışı emanet edeceğiz. Bu iyilik hareketi sürecektir. Yardıma muhtaçların yanında olmaya devam edeceğiz. Kendi insanımızın ihtiyaçlarını gördüğümüz gibi 4 milyon Suriyeliye de yardım ediyoruz. Kızılay'ı yaşamak gerekir. Her zaman yardıma muhtaç insanların yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Can

BAĞIŞÇILARA HEDİYELER VERİLDİ

Konuşmaların ardından Türk Kızılayı Derneği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Can, bağışçılara birer fincan takımı hediye etti.
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 21 Mart 2019 tarihi itibarıyla Türkiye'deki biyometrik verileriyle kayıt altına alınan geçici koruma altındaki Suriyeli sayısını 3 milyon 651 bin 635 kişi olarak açıklamıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...