Sözcü Plus Giriş

‘Kızım olmadan asla’

İzmirli Dilek Güneş ile Yunan Yorgo evlenip mutlu bir yuva kurmuşlardı. Çiftin çoçuk sahibi olmasından sonra yaşadakları problemler aileyi boşanma sürecine sürükledi. Şimdi Atina ile İzmir arasında velayet davası sürüyor.

Güncellenme: 10:45, 03/01/2019
‘Kızım olmadan asla’

İzmirli Dilek Güneş ile Selanikli Yorgo Tsakiridis, İzmir'de evlendi. Çiftin 3 yıl önce bir kız çocukları oldu. Babanın ısrarıyla Dilek, Selanik'e taşındı. Bir yıl Yunanistan’da kaldıktan sonra sonra anne Dilek Güneş, minik kızıyla ‘kafa dinlemek' için Türkiye'ye döndü ve eşine ‘çocuk kaçırma' davası açtı.

İKİ FARKLI KARAR

Posta Gazetesi’nden Banu Şen’in haberine göre; Hukuk mücadelesinde, Atina Aile Mahkemesi ‘Çocuk annede kalmalı' demişti. Aralık'ta Yargıtay ‘Çocuk Yunanistan'a, babaya verilsin' kararı aldı. “Kızım olmadan yaşayamam” diyen Dilek Güneş 3 yaşındaki Melis (Aikatirina) ile kayıplara karıştı. Dilek Güneş'in annesi Muteber Özkan ile görüştü:

KAYIPLARA KARIŞTI

Muteber Özkan “Karar bizi perişan etti. Umudum Anayasa Mahkemesi'nde. Bir bebeğin yeri annesinin yanıdır. Kızım Yunanistan'da baskılara dayanamayınca eşinin de rızasıyla ülkesine dönmüştü. Boşanma davaları sürüyor. Kızım Yargıtay'ın kararını duyunca ‘Ha ölmüşüm ha kızımı benden almışlar' dedi ve gitti” diye konuştu.

NİNNİ SÖYLEYEMEDİ

Muteber Özkan şöyle devam etti: “Yorgo ve ailesi bebeğin adını, kültürünü kendi isteklerine göre seçmek istedi. Dilek bebeğin adının ‘Melis', o ‘Aikaterina' olmasını istiyordu. Kızımın çocuğuna Türkçe ninni fısıldamasına bile izin vermiyorlardı.”