Sözcü Plus Giriş

KKK uzman erbaş alımı başvuru ekranı: Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzmana erbaş alımı başvuru şartları neler?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. MSB KKK'da uzman erbaş olarak çalışmak isteyenler başvuru ekranına nasıl ulaşacağını ve başvuru şartlarını merak ediyor. KKK uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu da yayımlandı. İşte detaylar...

09:57 -
KKK uzman erbaş alımı başvuru ekranı: Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzmana erbaş alımı başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığına uzman erbaş alımı yapılacak. KKK uzman erbaş alımı başvurusu yapmak isteyen adaylar E-devlet kapısından işlemlerini yapabilecek. İlköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş alımı gerçekleştirilecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı detayları haberimizde.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI (KKK) BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU VE ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN

UZMAN ERBAŞ ALIMI DUYURUSU

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.
2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlica girmelidir.
3. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.
4. Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapan adaylar doğru beyanda bulunmayıp, başvuru yapsa dahi Kayıt-Kabul aşamasında elenecek, seçim aşamalarına katılamayacaklardır.
5. Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).
6. Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
7. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
8. Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracat edebilecektir. Bedellli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir

 

Son güncelleme: android-time 08:47 06.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more