Sözcü Plus Giriş

Kendisini gasp eden maskeli kişi komşusu çıktı

İstanbul Esenyurt'ta para taşıdığını öğrendiği PTT acentalığı yapan komşusunu plan yaparak gasp ettiği iddia edilen Koray C. suç arkadaşlarıyla birlikte polisin dikkati sayesinde 10 dakika içinde yakalandı. Şüphelilerin kullandığı otomobilin çalıntı olduğunu tespit eden polis ekiplerinin filmleri aratmayan bir kovalamacının ardından şüphelileri yakaladığı belirtildi. Şüphelilerin silahlı gasp anı ve polis tarafından yakalanmaları güvenlik kameralarına yansıdı.

Tugay SADAY
14:01 -

Esenyurt Namık Kemal Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, oğlunun sünnetinde takılan takılarla işyerinden çıkan PTT acentesi çalışanı U.A.'nın önü maskeli ve silahlı iki kişi tarafından kesildi. Başına silah dayanan U.A. çaresizce elindeki çantayı gaspçılara verdi. Çantayı alan gaspçılar kendilerini bekleyen araçla hızla olay yerinden kaçtı.

KOVALAMACA YAŞANDI

Gasp olayından haberdar olmayan bölgedeki polis ekipleri, şüpheli gördükleri gaspçıların aracının plakası üzerinde güvenlik taraması yaptı. Ekipler söz konusu aracın çalıntı ve sahte plakalı olduğunu tespit etti. Bunun üzerine polis, aracı takibe başlayan polis, şahıslara dur ihtarında bulundu. Dur ihtarına uymayarak kaçan araçla polis arasında kovalamaca başladı.

BAŞKA BİR ARAÇ DAHA ORTAYA ÇIKTI

Kovalamaca sürerken başka bir araç sürücüsü, şüpheli aracın kaçması için otomobilini polis otosunun önüne kırdı. Ani manevra ile kendilerini durdurmak isteyen aracı atlatan polis ekipleri, daha sonra şüphelileri yakaladı.

TAKILARINA KAVUŞTU

Kendisini gasp eden şahısların polis tarafından yakalandığını öğrenen U.A, ekip aracının yanına gelerek gasp edildiğini ve çantasının şüphelilerin kullandığı araçta olduğunu söyledi. Aracı kontrol eden polis, U.A.’nın bahsettiği çantayı buldu. İçinde, U.A.’nın çalıştığı acenteye ait 105 bin TL ve oğlunun sünnet düğününde takılan bin 100 dolar, bin euro ve 40 adet çeyrek altın bulunan çanta sahibine teslim edildi.

GASPÇI KOMŞUSU ÇIKTI

Gözaltına alınan 4 kişi Oto Hırsızlık Büro Amirliğine götürülerek sorguya alındı. Yapılan sorgulamalarda 4 adet suç kaydı bulunduğu tespit edilen ve kullandığı aracı polis ekiplerinin önüne kıran Koray C.’nin (38) acente çalışanı U.A’nın komşusu olduğu ortaya çıktı.

ONLARCA SUÇ KAYDI

Gasp olayını gerçekleştirmeleri için Koray C. tarafından azmettirildikleri öğrenilen şüpheliler Fırat S. (30)’nin 18 adet suç kaydı bulunduğu, Salim O. (31) ve Mehmet Ali D. (34)’nin cezaevi firarisi olduğu çok sayıda suçtan kayıtları ve aranmaları olduğu öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Gözaltına alınan şahıslar ifadelerinde, Koray C.’nin kendilerine, acente çalışanı U.A’nın her gün eve yüklü miktarda para ile döndüğünü, bu parayı çalarak aralarında bölüşmeyi teklif ettiklerini, bu sebeple gasp olayını gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Önceden yaptıkları planla acente çalışanı U.A.'yı gasp eden şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Son güncelleme: android-time 14:50 07.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more