Sözcü Plus Giriş

Konya, Karaman ve Aksaray’da yarın okullar tatil mi? 9 Ocak Pazartesi kar tatili ilan edilecek mi?

Konya, Karaman ve Aksaray'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Karaman, Aksaray ve Konya'da yoğun kar nedeniyle Konya il merkezi ve 10 ilçede bugün eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Peki yarın okullar tatil olacak mı? Konya, Karaman ve Aksaray valiliklerinden açıklama yapıldı mı?

16:02 -
Konya, Karaman ve Aksaray’da yarın okullar tatil mi? 9 Ocak Pazartesi kar tatili ilan edilecek mi?

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünce, Aksaray ve Karaman’da yarın sabah saatlerine kadar kuvvetli kar yağışının beklendiği bildirildi. Konya’da da yarın sabah saatlerinde kar yağışı bekleniyor. Alınan haberlerin ardından gözler valiliklerden gelecek kar tatili açıklamasında. Öğrenciler yarın okullar tatil olacak mı araştırmalarını sürdürüyor.

KONYA, KARAMAN VE AKSARAY’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Resmi kaynaklar üzerinden kar tatili hakkında henüz bir duyuru gelmedi. Duyurunun yapılması halinde sozcu.com.tr’den anında öğrenebilirsiniz.

DON VE BUZLANMA UYARISI

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünce, Aksaray ve Karaman’da yarın sabah saatlerine kadar kuvvetli kar yağışının beklendiği bildirildi. Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Aksaray ve Karaman’da yarın sabah saatlerine kadar etkili olacak kar yağışının, gün boyu aralıklarla devam edeceği, yer yer kuvvetli gerçekleşeceği tahmininde bulunuldu.

Açıklamada, kuvvetli buzlanma ve don olayı ile yer yer tipi sebebiyle ulaşımda oluşabilecek aksamalara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more