Sözcü Plus Giriş

Konya 2019 Kurban Bayramı namazı saati: Konya’da bayram namazı saat kaçta?

Kurban Bayramının sabahında, Müslümanlar cemaatle birlikte namaz kılar. Hem geleneği hem de ibadeti yerine getirmek isteyen vatandaşlar Konya'da bayram namazı saat kaçta merak ediyor. Diyanet, bayram namazı vakitlerini il il açıkladı.

Güncellenme: 22:58, 10/08/2019
Konya 2019 Kurban Bayramı namazı saati: Konya’da bayram namazı saat kaçta?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazıyla başlamak isteyen Konya’da yaşayan binlerce vatandaş şehrindeki bayram namazı saatini araştırıyor. Peki İslam alemi için büyük önem taşıyan Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak?

Konya bayram namazı saati:06:37

İL İL BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYIN

KONYA ÜNLÜ CAMİLERİ

Şerafettin Cami

Hükümet konağının güney cephesindedir. Camii ilk defa XII. Yüzyılda Şeyh Şerafettin tarafından yaptırılmış 1336 yılında tamamen yıktırılarak Çavuş oğlu Mehmet Bey tarafından inşa ettirilmiştir. Camii gövdesi kesme taşlardan büyük bir kubbe ile örtülmüştür.

Şemsi Tebrizi Cami

Mevlâna Celâleddin Rûmî’nin hayatında en önemli değişim Şems-i Tebrizî ile olan karşılaşması ile başlar. Bu tarihe kadar medrese ve camilerde ders ve vaazlarla meşgul olan Mevlâna, Şems ile buluşmasından sonra değişmiştir.

Selimiye Cami

Mevlana Dergâhının batısında inşaatına Sultan II. Selim’in şehzadeliği zamanında başlanmış 1558-1567 yılları arasında tamamlanmıştır. Camii Osmanlı klasik mimarisinin Konya'daki en güzel eserlerindedir.

Kapu Cami

Konya'nın merkezinde Tevfikiye Caddesi üzerindedir. Asıl adı ihyaiyye olup eski Konya Kalesinin kapılarından birini çevresinde yer aldığında Kapu Camii adıyla anılır. Cami ilk defa 1658 yılında Mevlevi Dergahı Postnişinlerinden Pir Hüseyin Çelebi tarafından yapılmıştır.

Alaeddin Cami

Alâeddin Cami Selçuklu başkentinde, şehrin tarihi çekirdeğini oluşturan bir höyük olan Alâeddin Tepesi üzerinde kurulmuştur.

Yayınlanma Tarihi:20:38,