Sözcü Plus Giriş

‘Köpekleri Büyükşehir’e gönderecektik’

Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde belediye görevlilerinin, ilçe sakinlerinin şikayeti üzerine topladığı 7 sokak köpeğini kamyonetle boş araziye bırakmak isterken, veterinerin görüp, tepki göstermesi üzerine vazgeçtiği öne sürüldü. Bu anlara ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyadan paylaşılan görüntülerde; veterinere yoldan geçen sürücülerin destek olduğu, belediye görevlilerinin köpeklerle bölgeden uzaklaştığı görüldü. Tepkiyle karşılanan görüntülerle ilgili belediye başkanı açıklama yaptı. Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, köpeklerin vatandaşların şikâyeti üzerine zabıta ekiplerince Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına gönderilmek için toplandığını açıkladı.

Mehmet Ali KAYACI / Konya
10:26 -

Bir vatandaş tarafından kayda alınan bir kamyonet kasasına konulmuş köpeklerin videosu sosyal medyada tepkilere neden oldu. Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, zabıta ekiplerinin sokak köpeklerini iddiaların aksine öldürülmek için değil, vatandaşların şikâyeti üzerine Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına gönderilmek için toplandığını açıkladı.

Tuzlukçu Belediye Başkanı iddialar üzerine açıklama yaptı.

Tuzlukçu Belediye Başkanı Akbuğa iddialar üzerine açıklama yaptı.

“KONYA’DAKİ BARINAĞA GÖNDERECEĞİZ”

“Köpekleri öldürdüğümüz falan yok” diyen Başkan Nurettin Akbuğa “Köpekler koyunlara saldırmış, birçok vatandaş şikâyette bulundu. Köyler, büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştü. Ancak bizim Akşehir, Yunak ilçelerine yakın bir barınak yapılması için yaptığımız başvurulara büyükşehirden bir yanıt bulamadık. Biz de şikâyet üzerine köpekleri topladık, yollar kapalı olduğu için bekletiyoruz, yollar açılınca Konya’daki barınağa göndereceğiz.” dedi.

 

“DIŞARI ÇIKAMIYORUZ”

Belediye yetkilileri, kendilerine başvuran İhsan Büyükgenç ve Caner Balcıoğlu isimli vatandaşların şikayeti üzerine sokak köpeklerinin toplandığını belirtti. Büyükgenç ve Balcıoğlu belediyeye yaptıkları başvuruda, sokak köpeklerinden dolayı dışarı çıkamadıklarını, çocuklarını okula gönderemedikleri ve saldırıya uğradıkları için köpeklerin toplanması istedikleri belirtildi.

HAYVAN BARINAĞI İÇİN BAŞVURU

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı yetkilileri Tuzlukçu ilçesinde toplanan sokak köpeklerinin kendilerine getirileceği bilgisini teyit ettikleri öğrenildi. Tuzlukçu Belediye Meclisi hayvan barınağı için bir karar alarak Konya Büyükşehir Belediyesi'ne yer gösterilmesi için başvuruda bulunduğu ifade edildi.

İstanbul Seçim Sonuçları ->

Son güncelleme: android-time 10:45 09.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more