Küçükçekmece sapığı tutuklandı

İstanbul Küçükçekmece'de küçük kıza cinsel saldırıda bulunan kişi tutuklandı.

Küçükçekmece sapığı tutuklandı

İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki M.E.'ye cinsel istismarda bulunduğu belirlenen Pakistanlı M.V. emniyette suçunu itiraf etmesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi; “Küçükçekmece’de cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu kişi, bugün çıkarıldığı mahkemece ‘cinsel saldırı’ suçundan tutuklanmıştır. Bilindiği gibi, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir çocuğun istismara maruz kaldığı ihbarının yapılmasının hemen akabinde Cumhuriyet başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. Soruşturmanın sağlıklı yürümesi ve mağdur çocuğun yeniden örselenmemesi için pedagog, Cumhuriyet savcısı ve müdafii eşliğinde mağdur çocuğun beyanı alınmış, failin eşgal bilgileri tespit edilmiştir. Soruşturmada delil olabilecek tüm bulgu ve deliller titizlikle toplanmıştır. Ayrıca cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu kişiyle aynı evde kalan ve Türkiye’ye kaçak yollarla girdiği tespit edilen 6 kişinin de ifadesi alınmıştır. Söz konusu kişilerin olayla ilgisinin olmadığının tespit edilmesi üzerine yurt dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir. Soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir”

GÜVENLİK KAMERALARINDAN BELİRLENDİ

Küçükçekmece'ye bağlı Kanarya Mahallesi'nde, 22 Nisan günü saat 14.00 sıralarında, evinin önünde oynayan 5 yaşındaki M.E. cinsel istismara uğramıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Gasp Büro Amirliği ekipleri güvenlik kameralarından yola çıkarak şüphelinin Küçükçekmece'deki kaldığı evi belirleyerek operasyon düzenlemiş ve cinsel istismarı gerçekleştirdiği tespit edilen Pakistan uyruklu M.V. ile birlikte aynı evde kalan 6 Pakistanlı gözaltına alınmıştı.

Son dakika... Küçükçekmece'deki istismarın faili yakalandı İlginizi Çekebilir Son dakika... Küçükçekmece'deki istismarın faili yakalandı

ÇOCUKLAR DA TEŞHİS ETTİ

Yaklaşık bir yıl önce Türkiye'ye kaçak yollarla geldiği öğrenilen M.V.'yi mağdur çocuk ve görgü tanığı iki çocuk teşhis etti. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Küçükçekmece Cumhuriyet Savcısı şüpheli M.V.'nin ifadesini aldı.

Emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf eden şüpheli Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. Hakim karşısına çıkan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.