Sözcü Plus Giriş

Kurban Bayramı 2019’da kaç gün tatil olacak? Kurban Bayramı ne zaman?

Bayramlarda her ne kadar aileleri ziyaret etmek geleneksel bir hale gelse de son yıllarda stresli iş hayatı ve yoğun büyük şehir temposu nedeniyle bayram izinlerinde tatile çıkmayı tercih edenler de arttı. Kurban Bayramı'nda tatil planlarını şekillendirmek isteyenler bayram tatilinin kaç gün olacağını bekliyor. Peki 2019 Kurban Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil olacak?

09:56 -
Kurban Bayramı 2019’da kaç gün tatil olacak? Kurban Bayramı ne zaman?

Tatil tarihi yaklaştıkça vatandaşlar tarafından Kurban Bayramı ne zaman araması sıkça araştırılıyor. Kurban Bayramı, bu yıl 10 Ağustos (Arefe) – 14 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek. 9 günlük tatil olmasını bekleyenlerin ise gözü, kulağı hükümette. Hükümet, şu an için turizmcilerin de beklediği Kurban Bayramı tatil süresiyle ilgili açıklama yapmadı.

2019 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Arefe Günü 10 Ağustos 2019 Cumartesi

Kurban Bayramı 1. Gün 11 Ağustos 2019 Pazar

Kurban Bayramı 2. Gün 12 Ağustos 2019 Pazartesi

Kurban Bayramı 3. Gün 13 Ağustos 2019 Salı

Kurban Bayramı 4. Gün 14 Ağustos 2019 Çarşamba

TURİZMCİLER 9 GÜN İSTİYOR

Kurban Bayramı tatilinin de Ramazan bayramında olduğu gibi 9 güne çıkarılması istendi. Turizmciler Kurban bayramı sonrasına denk gelen 15 ve 16 Ağustos günlerinde kamuya idari izin verilmesini ve böylelikle toplam tatil süresinin 9 güne çıkarılmasını önerdiler. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını beklediklerini ve bu konudaki kararın bir an önce açıklanmasının sektör açısından olumlu olacağını bildirdi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more