Sözcü Plus Giriş

Kurban Bayramı tatili için gözler hükümette! Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak?

Kurban Bayramı için kısa bir süre kaldı. Özellikle başka şehirlerdeki akrabalarını ziyaret etmek isteyenler ve tatil planları yapanlar Kurban Bayramı tarihini araştırıyor. Peki Kurban Bayramı tatili ne zaman, tatil 9 gün olacak mı? İşte tatil planları yapanlar için merak edilen tarihler...

09:27 -
Kurban Bayramı tatili için gözler hükümette! Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak?

Bayramlarda her ne kadar aileleri ziyaret etmek geleneksel bir hale gelse de son yıllarda stresli iş hayatı ve yoğun büyük şehir temposu nedeniyle bayram izinlerinde tatile çıkmayı tercih edenler de arttı. Kurban Bayramı’nda tatil planlarını şekillendirmek isteyenler bayram tatilinin kaç gün olacağını bekliyor. Peki 2019 Kurban Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil olacak?

KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ

Arefe Günü 10 Ağustos 2019 Cumartesi

Kurban Bayramı 1. Gün 11 Ağustos 2019 Pazar

Kurban Bayramı 2. Gün 12 Ağustos 2019 Pazartesi

Kurban Bayramı 3. Gün 13 Ağustos 2019 Salı

Kurban Bayramı 4. Gün 14 Ağustos 2019 Çarşamba

9 GÜNLÜK TATİL İÇİN GÖZLER HÜKÜMETTE

Kurban Bayramı tatilinin de Ramazan bayramında olduğu gibi 9 güne çıkarılması istendi. Turizmciler Kurban bayramı sonrasına denk gelen 15 ve 16 Ağustos günlerinde kamuya idari izin verilmesini ve böylelikle toplam tatil süresinin 9 güne çıkarılmasını önerdiler. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını beklediklerini ve bu konudaki kararın bir an önce açıklanmasının sektör açısından olumlu olacağını bildirdi.

Kurban Bayramı bu yıl 11-14 Ağustos tarihleri arasına denk geliyor. 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günleri idari izin ile eklenirse, Kurban bayramı tatili 10 Ağustos Cumartesi günü başlayacak ve 18 Ağustos Pazar günü sona erecek. Böylelikle tatil 9 güne uzayacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more