Kuvvetli sağanaklara dikkat! Hava 8 derece birden soğuyor… | Meteoroloji’den hava durumu uyarıları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair son tahminlerini yayınladı ve birçok şehri yağışlar ve sis konusunda uyardı. Ege'nin güneyinde kuvvetli sağanak etkili olacak, yurt genelinde hava sıcaklıkları yağış alan yerlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. İşte Meteoroloji'nin son hava durumu tahminleri...

Kuvvetli sağanaklara dikkat! Hava 8 derece birden soğuyor… | Meteoroloji’den hava durumu uyarıları

Sıcak geçen kasım ayı devam ederken yurt bugün yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek. Hava sıcaklıkları yağış alan noktalarda düşecek ancak diğer bölgelerde bir değişiklik beklenmiyor, kasım ayı bir süre daha sıcak seyredecek.

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Konya, Bolu ve Karabük çevreleri ile Mersin’in kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Aydın'ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli, Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli, Muğla'nın Marmaris, Ula, Köyceğiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Orta Karadeniz’de yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR

Hava sıcaklıklarının yağış alan yerlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...