Sözcü Plus Giriş

Liseli Helin’i öldüren caninin cezası onandı

İstanbul Pendik’te 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken’i pompalı tüfekle öldüren, iki kişinin de yaralanmasına neden olan Mustafa Yetgin’in, ağırlaştırılmış müebbet ve 28 yıl 6 ay hapis cezası İstinaf Mahkemesi’nce onandı.

Sevgim Begüm YAVUZ
16:43 -
Liseli Helin’i öldüren caninin cezası onandı

İstanbul Pendik'te 2017 yılının ekim ayında, 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken ile tartışan Mustafa Yetgin, genç kızı pompalı tüfekle vurarak öldürmüş, iki kişiyi de yaralamıştı.

Olaydan sonrası gözaltına alınıp tutuklanan Mustafa Yetgin, “Çocuğu tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırılmıştı. Mahkeme, sanık Yetgin'i “Çocuğu kasten öldürmeye teşebbüs”, “Silahla kasten yaralama” ve “Silahla tehdit” suçlarından da toplam 28 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırmıştı.

Helin Palandöken'i pompalı tüfekle öldüren, iki kişinin de yaralanmasına neden olan Mustafa Yetgin, ağırlaştırılmış müebbet ve 28 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

Helin Palandöken'i pompalı tüfekle öldüren, iki kişinin de yaralanmasına neden olan Mustafa Yetgin, ağırlaştırılmış müebbet ve 28 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

İSTİNAF MAHKEMESİ KARARI ONADI

Dosya üzerinde inceleme yapan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, yerel mahkeme olan Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinin kararında usul ve esasa ilişkin bir aykırılık bulunmadığını belirterek, yapılan istinaf başvurularının esastan reddine karar verdi.

Dairenin kararıyla, yerel mahkemenin sanık Mustafa Yetgin'e verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 28 yıl 6 ay hapis cezası İstinaf Mahkemesi tarafından onandı.

İLGİLİ HABERHelin Palandöken'in katiline ağırlaştırılmış müebbet Helin Palandöken'in katiline ağırlaştırılmış müebbet

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more