İstanbul’da son sandıklar sayılıyor! İşte İstanbul seçim sonuçlarında oy farkı…

Merakla beklenen İstanbul seçim sonuçları için oy sayımı devam ediyor. Maltepe'deki sandıkların sayımıyla ilgili son bilgileri ise gazeteci Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından paylaştı. Sandıklardan şimdiye kadar 403 tanesinin sayıldığını ifade eden Yarkadaş, son seçim sonuçlarına göre oy farkının İmamoğlu lehine 13 bin 500'den fazla olduğunu belirtti.

İstanbul’da son sandıklar sayılıyor! İşte İstanbul seçim sonuçlarında oy farkı…

İstanbul seçim sonuçlarını belirlemek için İstanbul Maltepe’deki 1080 sandığın sayımı sürüyor. CHP 26. dönem milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, sandıklardaki son durum hakkında bilgi verdi.

SP'li İslam: Aldığımız duyumlara göre bazı bakanlar YSK'yı arıyor! Son dakika haberleri İlginizi Çekebilir SP'li İslam: Aldığımız duyumlara göre bazı bakanlar YSK'yı arıyor! Son dakika haberleri

Şimdiye kadar 403 sandığın sayıldığını ifade eden Yarkadaş, ”Sayımı şu an tek bir kurul yapıyor. Bu sandığın sayımı da bitince mesaiye yarın sabaha kadar ara verilecek. 403 sandıktan, Yıldırım lehine 134 oy çıktı. Sonuçlarda hala bir değişiklik yok. İmamoğlu, 13500 oyun üzerinde fark atıyor” dedi.

İşte o tweet;

SANDIK KURULU YENİDEN İKİYE DÜŞÜRÜLDÜ

Yarkadaş, bu paylaşımdan iki saat önce de bir açıklama yaparak, “Maltepe’de 2’den 12’ye çıkarılan Sandık Kurulu yeniden ikiye düşürüldü. İktidar bloku, belli ki sayım / döküm işleminin bitmesini istemiyor ve süreci uzatmaya çalışıyor. Saat 22.00’de sandık kurul sayısına ilişkin bir toplantı yapılacak. Sayı 7’ye çıkarılabilir” ifadelerini kullandı.

Son dakika... YSK, Büyükçekmece görüşmesini erteledi! İlginizi Çekebilir Son dakika... YSK, Büyükçekmece görüşmesini erteledi!