Mansur Yavaş’a iftira atan iş adamına başka bir davadan hapis

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a sahte senet iftirası atan iş adamı Necmettin Kesgin, 'çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak' suçundan üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mansur Yavaş’a iftira atan iş adamına başka bir davadan hapis

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile 600 bin liralık senedin tahsili konusunda mahkemelik olan iş adamı Necmettin Kesgin, başka bir davadan hapis ve para cezasına çarptırıldı.

Kesgin’in ‘çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak’ suçlamasıyla yargılandığı davanın karar duruşması Ankara 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya şikayetçi Seda Daştan’ın avukatı Bülent Yücetürk ile sanık Necmettin Kesgin’in avukatı Özgür Ilgaz katıldı.

Daştan’ın avukatı Yücetürk, dosyaya giren bilirkişi raporunda eksiklikler bulunduğunu, tekrar bilirkişi raporu alınmasını ve iddia edilen görüntülerin yer aldığı bilgisayarın imajının bir kopyasının kendilerine verilmesini talep etti.

YAVAŞ’IN TANIK OLARAK DİNLENMESİNİ İSTEDİ

Sanık Kesgin’in avukatı Ilgaz da tekrar bilirkişi raporu talebinin duruşmayı uzatmaya yönelik adımlar olduğunu, Daştan’ın, görüntülerin yer aldığı bilgisayarı teslim ettiği avukat Haluk Bayram ile Bayram’ın bilgisayarı verdiğini iddia ettiği Mansur Yavaş’ın tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Mansur Yavaş'a dava açan Kesgin'in avukatı davadan çekildi İlginizi Çekebilir Mansur Yavaş'a dava açan Kesgin'in avukatı davadan çekildi

Mahkeme heyeti, duruşmanın geldiği aşamayı göz önünde bulundurarak her iki tarafın da taleplerini reddetti. Sanık Kesgin’e, ‘çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak’ suçundan üç yıl hapis ve 1000 gün adli para cezası verdi. (DHA)

Mansur Yavaş'ı suçlayan kişi hakkında bir dolandırıcılık davası daha İlginizi Çekebilir Mansur Yavaş'ı suçlayan kişi hakkında bir dolandırıcılık davası daha