Sözcü Plus Giriş

Mariam Kavakçı kimdir? Eski vekil Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın hayatı…

Mariam Kavakçı kimdir sorusu Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak adının açıklanmasıyla merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, danışmanlık görevine Fazilet Partisi eski Milletvekili ve Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakcı’nın kızı Mariam Kavakcı’yı atadı. Peki Mariam Kavakçı kimdir?

10:35 -
Mariam Kavakçı kimdir? Eski vekil Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın hayatı…

Mariam Kavakçı’nın adının gündem olmasıyla Mariam Kavakçı kimdir sorusu önem kazandı. Mariam Kavakçı’nın annesi olan Merve Kavakcı'nın kız kardeşi Ravza Kavakcı da halen TBMM'de AKP Milletvekili olarak görev yapıyor.

Mariam Kavakçı ve Ravza Kavakçı

MARİAM KAVAKCI KİMDİR?

Mariam Kavakcı bir konuşma dili patoloğu ve iş kadınıdır. Dr. Kavakcı’nin araştırma alanları arasında dil işlemenin nörobiyolojik yönleri, motor-dil etkileşimleri, dil bozuklukları ve bunların genomik özellikleri bulunmaktadır.

Ek deneyimleri arasında motor konuşma bozuklukları, fonolojik bozukluklar ayırıcı olarak tanı aldığı bir klinikte çalışmak ve koklear implantları olan çocuklara tedavi uygulamak bulunmaktadır.

Mariam Kavakcı 2017 yılında, İkinci Yüksek Lisans derecesini Texas Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri ve Bozuklukları bölümünde tamamladı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more