Sözcü Plus Giriş

Başkan Yılmaz: Dumanlar insanların nefes almasını zaman zaman engelliyor… Panik havası var

Marmara Adası’nda öğle saatlerinde çamlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı ancak rüzgarın yön değiştirmesiyle tekrar başladı. Yayılan alevler Manastır adı verilen yerleşim yerini tehdit etmeye başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Küçük bir ada sürekli rüzgar yer değiştiriyor. Yangından ziyade var olan duman adanın üstünü kapladığı için insanların nefes almasını zaman zaman engelliyor ve bundan dolayı insanlarda panik havası var" diye konuştu.

21:50 -

Marmara Adası'nda rüzgarın yön değiştirmesiyle tekrar başlayan yangın, Manastır adı verilen yerleşim yerini tehdit etmeye başladı.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi: Marmara Adası'ndaki yangın rüzgarın da etkisiyle yeniden alevlendiSon dakika haberi: Marmara Adası'ndaki yangın rüzgarın da etkisiyle yeniden alevlendi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şu açıklamalarda bulundu;

“Oradaki yangın, herkesi çaresiz bırakan bir yangına dönüştü. Çünkü ilk başta saat 15.00 gibi müdahale edildi. İtfaiye erlerimiz müdahale etmeye devam ediyor. 4 tane helikopter daha gönderildi, geliyorlar. Fakat rüzgarın tesiriyle bazen insanların, bazen ovanın üstüne bazen de denizin üstüne geliyor ve insanların hayatını etkiliyor. En son jandarma binamıza kadar yangın ulaşmıştı. İnşallah kötü bir sonuç almadan tam kontrol altına alınır.”

Adada 25 bin civarında insanın bulunduğunu söyleyen Yılmaz, “Küçük bir ada sürekli rüzgar yer değiştiriyor. Tahliye hazırlıkları tamamlandı, hazırlıklar yapılıyor, gemiler var. Yangından ziyade var olan duman adanın üstünü kapladığı için insanların nefes almasını zaman zaman engelliyor ve bundan dolayı insanlarda panik havası var.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy saat 23:17 sıralarında yaptığı açıklamada yangının tamamen kontrol altına alındığını bildirdi.

Son güncelleme: 23:41 12.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more