Sözcü Plus Giriş

MEB il dışı atama başvuruları bugün bitiyor! İşte 2019 il dışı tayin kontenjan ve ihtiyaç listesi…

Milli Eğitim Bakanlığı, il dışı yer değiştirme kontenjanları ve ihtiyaç listesi için merakla beklenen listeyi yayınladı. 23 il için gerçekleştirilecek olan il dışı atama işlemleri için kontenjan ve ihtiyaç listesi merakla bekleniyordu. İl dışı atama başvuruları için bugün son gün. Haberimizden il dışı kontenjan listesi ve detaylarına ulaşabilirsiniz...

09:16 -
MEB il dışı atama başvuruları bugün bitiyor! İşte 2019 il dışı tayin kontenjan ve ihtiyaç listesi…

Öğretmenlerin merakla beklediği il dışı atama başvuruları için beklenen tarih açıklandı. Farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenlerin araştırdığı il dışı atama ve tayin kontenjan listesi içerisinde yer alan bilgilere göre tercihlerini yapacak. 14 Haziran’da başlayan başvurular bugün son bulacak. İşte 2019 il dışı tayin kontenjan ve ihtiyaç listesi…

İL DIŞI ATAMA KONTENJAN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

MEB İL DIŞI ATAMA BAŞVURULARI BUGÜN BİTİYOR

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri Başvurular 14-20 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri 24 Haziran'da sonuçlandırılacak.

İL DIŞI TAYİN BAŞVURU EKRANI

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

İl listesinde belirtilen illerin dışındaki illerde görev yapan ve 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, istemeleri halinde listedeki 23 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bu listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki bir il'e atananlar, bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler. Bu kapsamda yapılacak yer değiştirme başvuruları Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri başvurularına ilişkin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra değerlendirmeye alınacak. Bu kapsamda yapılan başvurular da 25 Haziran'da sonuçlandırılacak.

ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Duyurunun “BAŞVURUYA İLİŞKİN HUSUSLAR” başlıklı “A” Bölümünün 1 ilâ 10. maddeleri kapsamında yapılan başvurulara İlişkin Atama Sonuçları 24 Haziran 2019'da açıklanacak.

Duyurunun “BAŞVURUYA İLİŞKİN HUSUSLAR” başlıklı “A” Bölümünün 11. maddesi kapsamında yapılan başvurulara İlişkin Atama Sonuçları 25 Haziran 2019'da açıklanacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more