Sözcü Plus Giriş

MEB tarih verdi! Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman?

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri geçtiğimiz günlerde yapıldı. Tercihlerini yapan adaların gözü MEB'den gelecek sözleşmeli öğretmenlik atamalarında. MEB sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları için tarih verdi.

09:44 -
MEB tarih verdi! Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman?

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri 1 Şubat’ta son buldu. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih ettiler ve sonuçları bekliyorlar. Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları yani atama sonuçları ise 7 Şubat’ta MEB internet sitesi üzerinden açıklanacak.

Sözleşmeli öğretmenlik için yoğun ilgi: MEB ilkatama sitesinde sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman bitecek?

BU DETAYLARA DİKKAT!

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.
Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Atama kararnameleri, il millî eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecek. Ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacak.

Son güncelleme: 11:37 04.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more