Sözcü Plus Giriş

Mehmet Aktaş kimdir? Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş nereli?

Mehmet Aktaş, 1968 yılında dünyaya geldi. Emniyet Genel Müdürü olarak atanan Mehmet Aktaş, geçmişte Şırnak Valisi olarak görev yaptı. Peki Mehmet Aktaş kimdir, nereli?

10:19 -
Mehmet Aktaş kimdir? Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş nereli?

Mehmet Aktaş, Temmuz 2019’da Emniyet Genel Müdürü görevine getirildi. Geçmişte kaymakamlık ve valilik de yapan Mehmet Aktaş Mehmet Aktaş kimdir merak ediliyor. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş kaç yaşında ve nereli? İşte hayatı….

MEHMET AKTAŞ KİMDİR?

1968 Elazığ doğumlu olan Mehmet Aktaş, ilköğrenimi Elazığ Merkez Tadım Köyü İlkokulu’nda; ortaokulu ve liseyi Elazığ İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.1994'te Malatya kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adaylık sürecinde 8 ay İngiltere’de bulundu.

1997’de Aksaray-Gülağaç’ta kaymakam olarak göreve başlayan Aktaş, daha sonra da Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri,Rize-Çayeli ilçelerinde kaymakamlık yaptı. 2010-2014 yılları arasında İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2014-2016 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. 1 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Karabük Valisi olarak atandı. Son valiler kararnamesi ile 21 Haziran 2017'de Karabük Valiliği'nden Şırnak Valiliği'ne atandı. Mehmet Aktaş evli ve 3 çocuk babasıdır.

İLGİLİ HABEREmniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş olduEmniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş oldu
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more