Sözcü Plus Giriş

Meral Akşener’den sert sözler…

Meral Akşener: Mitili atacak arkadaş hayatı boyunca ‘bebek katili’ dedi. ‘İmralı canisi’ dedi. Ve ‘terörist başı’ dedi. Birden Abdullah Öcalan dedi, 'Avukatlarıyla görüşmeli' dedi. Seçmen 'Biz ne yapsak bunlar sandığa gelir bize oy verirler' diyenlere nasıl bir ders vereceğini 23 Haziran'da göreceğiz.

17:10 -
Meral Akşener’den sert sözler…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 23 Haziran seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’da vatandaşlarla biraraya geldi.  Akşener’in gündeminde, bölücübaşı Apo’nun yazdığı mektup vardı.

“BİR TARAFTAN BİZİ TERÖRİSTLİKLE SUÇLAYACAKSINIZ…”

Akşener “Bir kere daha söylüyorum. İllet, zillet, terörist, akıllarına gelen her şey söylendi. Ama seçime 2 gün kala ne idüğü belirsiz şeyler oldu. Şimdi çok enterasan. Mitili atacak arkadaş hayatı boyunca ‘bebek katili' dedi.  ‘İmralı canisi' dedi. Ve ‘terörist başı' dedi. Birden Abdullah Öcalan dedi, ‘Avukatlarıyla görüşmeli’ dedi. İlk açılımı ilgili arkadaş yaptı. Sonra bir doçent gitti. Ailesini anladık. Bu arada sayın Erdoğan da bizim ‘Mehmet gitti’ dedi. Meğer ailece görüşüyorlarmış, haberimiz yokmuş. Şimdi bir taraftan herkesi PKK ile el sıkıştı diye suçlayacaksınız, hepimize terörist diyeceksiniz, diğer taraftan utanmadan bir çalışma yapacaksınız ve o mektuba kendinizi mecbur hissedeceksiniz. Cenabı Allah büyük. Ahtımız duyuldu ve sonuç itibariyle mitilin İstanbul'da değil İmralı'da olduğu ortaya çıktı.” diye konuştu.

“NE YAPSAK BİZE OY VERECEKLER DİYENLERE 23 HAZİRAN’DA DERS VERECEKLER”

“Bu onlara yeter.” diyen Akşener sözlerini şöyle sürdürdü “MHP seçmeninin, Ak Parti seçmeninin, CHP’lilerin, İYİ Partililerin, ‘Biz ne yapsak bunlar sandığa gelir bize oy verirler’ diyenlere nasıl bir ders vereceğini 23 Haziran’da göreceğiz. 31 Mart seçimlerine giderken Denizli'de demiştim ki; ‘Nasılsınız teröristler iyi misiniz?’ Çok bozulmuştu abi, çok bozulmuştu… Ondan sonra mahkemeye verdi. Sonra ‘seni hapse atacağım' dedi ama ben karşınızda konuşmaya devam ediyorum. Evet 31 Mart seçimleri sonrasında Ekrem İmamoğlu kardeşim bildiğiniz gibi İstanbullular tarafından seçildi. Ama çamura yattılar ve mızıkçılık yaptılar. Milli iradeyi gasp ettiler. Sivil bir darbe yaptılar ve seçilmiş belediye başkanının elinden mazbatasını aldılar.”

İLGİLİ HABERBahçeli'den Öcalan mektubu açıklamasıBahçeli'den Öcalan mektubu açıklaması

Çekmeköy'de de Akşener, partisinin mitingine katıldı. Akşener burada yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Biz hepimiz, burada bulunanlar ve ben şahsen Meral Akşener olarak buradayım. İyi Parti Genel Başkanı olarak burada değilim. Hakkı gasp edilmiş bir İstanbul seçmeni olarak buradayım. Her birimiz o nedenle buradayız. Unutulmaması gereken şey şu, bu seçim seçtiğimiz belediye başkanı Ekrem İmamoğlu kardeşim ile onun karşısında kaybetmiş Cumhur İttifakı adayı arasında yapılan bir seçim. Dolayısıyla kaybeden bir adayla seçilmiş bir belediye başkanını muktedirlerin keyfi için, bir ailenin zenginleşmesi için, İstanbul rantının paylaşılması için, sizin hakkınızın yenildiği ve buna dur denilmesi için buradayız.”

“TEKRAR SEÇECEĞİZ”

“Bugün 2 ilçe daha gezdikten sonra İstanbul’un 39 ilçesini gezmiş olacağım. Gördüğüm bir şey var. 31 Martta sayın İmamoğlu Millet İttifakı adayı olarak yola çıkmıştı, bugün gelinen noktada 16 milyon İstanbullunun belediye başkanıdır. İnşallah 16 milyon İstanbullunun tercihi ile çamura yatılmayacak, mızıkçılık yapılamayacak bir farkla 23’ünde inşallah tekrar kendisini seçeceğiz”

İSTANBUL’UN YÜZDE 70’İ BORÇLU

“Bana diyebilirsiniz ki bu haksızlığa, bu hukuksuzluğa, bu adaletsizliğe niye arıza çıkarmadınız? Kardeşim, arızanın en alasını çıkarabileceğimi bilirsiniz. Niye çıkarmadık sebebini söyleyeyim. İstanbul’un yüzde 70’i borçlu, her üç insandan birisi işsiz, geriye kalan her iki insandan birisi işsiz kalmaktan korkuyor. Damat ekonominin içine tükürdü. Buraya gelirken hizmet israf değildir yazmış Vali bey. Yani kayyum abi. Buna karşılık ekonominin içine tükürdü damat. Alamıyor kayın pederi. Ben ve sayın Kılıçdaroğlu sizi düşünerek, çocuklarınızı düşünerek, gözlerinizdeki umudun perdelenmemesini istediğimiz için, çocuklarımızın daha fazla işsiz kalmasının önüne geçmek için, ekonominin bu kötülüğünü derinleştirmemek için ve Ekrem İmamoğlu kardeşimizi İstanbullunun seçeceğine inandığımız için bu seçime eyvallah dedik. Yurt dışında Türkiye’nin itibarı iki paralık oldu. Daha fazla bu itibarsızlık derinleşmesin diye sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte bu seçime eyvallah dedik.”

“İSTANBUL’UN FERASETİNİ GÖRDÜK”

“İyi ki de eyvallah demişiz. Ekrem kardeşimin, İstanbulluların sevgisini, sempatisini, saygısını ve teveccühünü kazandığını gördük. İstanbul’un ferasetini gördük. İstanbullun irfanını gördük. İstanbullu seçtiği belediye başkanını yeniden o koltuğa oturtmaya kararlı. Bize terörist diyen maskelerin, kandille sözleşme imzaladığımız iftirasını atanların el altından ne yaptıklarını gördük. O yüzdeki maskeleri çıkartık.”

“BİR AKTÖR DAHA VARMIŞ”

“Bugün bir şey oldu. Önce 23 Şubat’ta, 31 Mart’a giderken demişim ki bunlar Apoyla görüşüyor. Bugün gelinen noktada biz Cumhur İttifakı’nı iki genel başkanın yönettiğini düşünüyorduk, bugün anladık ki bir aktör daha varmış. Daha vahimi sayın Bahçeli’nin bugün yaptığı açıklamadır. Biz Türk milliyetçileri, ülkücüler rahmetli Başbuğun değimi ile insanlık aleminde ülkücüler ne uşak olmayı ne de başkasını uşak olarak görmeyi istemezler. O istemeyen bayrağı dalgalandıran insanlardır demiştir. Buradan yola çıkarak anladık ki mitil İstanbul’a değil, İmralı’ya serilmiş. Anladık ki yıllarca AK Partililer Apoyu niye asmadınız diye sora sora ülkücüleri öldürdüler heyecandan, üzüntüden, sıkıntıya sokmaktan. Yahu ne kadar dostmuşlar niye assın? İnsan arkadaşını asar mı? Dolayısı ile Türk milliyetçilerini sayın Bahçeli’nin düşürdüğü yer burasıdır. Ama biz varız. Türk Milleti’de, Türk milliyetçileri de rahat olsun. Biz ne satanlardan, ne savrulanlardan, ne kaçanlardan olacağız, ne de yılanlardan olacağız. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız.”

Son güncelleme: 20:20 21.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more