Sözcü Plus Giriş

Meral Akşener’in evinin önünde toplanarak slogan atanlar beraat etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Beylerbeyi’ndeki evinin önünde geçtiğimiz yıl Ekim ayında izinsiz gösteri yaparak, slogan atan ve o dönemki Milliyetçi Hareket Partisi Üsküdar İlçe Örgütü yöneticileri ile üyelerinin yargılandığı davada tüm sanıklar beraat etti.

Sevgim Begüm YAVUZ
16:02 -

İstanbul Üsküdar'da geçtiğimiz yıl Ekim ayında, İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener'in evinin önünde aralarında MHP Üsküdar İlçe yöneticilerinin de bulunduğu kalabalık bir grup slogan atmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Akşener'in evinin önünde toplanan kişiler hakkında “tehdit” ve “hakaret” suçlarından dava açmıştı. Mahkeme, sanıkların üzerlerine atılı hakaret ve tehdit suçlarından ayrı ayrı beraatlerine karar verildi.

“PROTESTO HAKLARINI KULLANDILAR”

Anadolu 22. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuksuz 15 sanık ile Akşener'in avukatı Meral Alemdar ve sanık avukatları hazır bulundu. Duruşmada söz alan Akşener'in avukatı Meral Alemdar şikayetlerinin devam ettiğini söyledi. Sanıklar vekili Hatice Akkaya ise, müvekkillerinin protesto haklarını kullandığını savunarak, beraatlarını talep etti. Davayı karara bağlayan mahkeme, tutuksuz 16 sanığın “tehdit” ve “hakaret” olarak nitelendirilen suçlarından ayrı ayrı beraatlarına karar verdi.

Son güncelleme: 16:48 25.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more