Sözcü Plus Giriş

Merkez üssündeki belediye başkanı açıkladı 8 kişi yaralandı!

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, depremde çeşitli yerlerinden hafif yaralı 8 vatandaş olduğunu belirterek, "Bunların çoğu panik halinde oluşan yaralanmalar. Hepsi ayakta tedavi edilip taburcu edildi." dedi.

17:20 -
Merkez üssündeki belediye başkanı açıkladı 8 kişi yaralandı!

Marmara Denizi’nin Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulunan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, herhangi bir can kaybı olmadığını kaydetti.

İLGİLİ HABERTekirdağ Valiliği'nden hasarlı binalardan uzak durun uyarısı!Tekirdağ Valiliği'nden hasarlı binalardan uzak durun uyarısı!

Yılmaz, “Silivri 5,8’lik bir deprem yaşadı ama can kaybı yok. Çeşitli yerlerinden hafif yaralı 8 vatandaşımız var. Bunların çoğu panik halinde oluşan yaralanmalar. Hepsi ayakta tedavi edilip taburcu edildi. Şu an basında Silivri Devlet Hastanesi’nin tahliye edildiği yönünde haberler var. Silivri’de şu anda tahliye edilen bir yer yok.” ifadelerini kullandı.

6 inşaat mühendisinin Silivri Devlet Hastanesi’ndeki incelemelerini bitirdiğini kaydeden Yılmaz, “Binanın taşıyıcı sisteminde herhangi bir çatlak, hasar ve tehlike arz edecek bir durum yok. Dolayısıyla hastanenin tahliye edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Vatandaşımız panik halinde hastaneden çıkmış. Çevre Bakanlığı ve Şehircilik Bakanlığımızın ekipleri de şu an Silivri’ye geliyor. Silivri Belediyesinin teknik ekipleriyle incelemeler yapacaklar. Hasar olan, boşaltılması gereken bina olursa bunları sizlerle paylaşırız. Şu anda kadar Silivri’de hasarlı tespit edilen bir bina yok.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERDeprem hava trafiğini de karştırdı! İşte o anlar...Deprem hava trafiğini de karştırdı! İşte o anlar...

HASTANEDE HASAR YOK

Hastane bahçesine kurulan çadırla ilgili bir soru üzerine Yılmaz, “Hastalar panikle dışarı çıkınca, havanın sıcaklığından dolayı onları güneşten korumak için başhekimimiz böyle bir önlem almış. Hastanenin taşıyıcı sistemlerinde, kolonlarında oluşan bir hasar yok.” dedi. AA

Son güncelleme: 17:25 26.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more