Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji duyurdu! İstanbul’da rüzgar 100 kilometreye ulaştı

Meteoroloji'den edinilen bilgilere göre yılbaşı öncesi İstanbul'da 2 gündür etkili olan fırtınanın hızı Kartal'da 106.6 kilometre olarak ölçüldü. Karadeniz kıyısındaki dalgalar 3 metreyi buldu.

18:12 -
Meteoroloji duyurdu! İstanbul’da rüzgar 100 kilometreye ulaştı

İstanbul’da iki gün boyunca fırtına etkili oldu. Çok sayıda evin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi, denizde dev dalgalar oluştu. Arnavutköy’de bir caminin minaresi fırtına ile sallandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, İstanbul’da fırtınanın hızı 106.6 km’yi buldu.

Poyraz, Kartal Aydos’ta dün saat 12.12’de 106.6 km olarak ölçüldü. Rüzgarın hızı Beykoz’da 103.7 km’yi bulurken Çatalca’da ise 101.5 km’ye ulaştı.

Düzce’de kuzeyden esen rüzgarın etkisiyle dalgalar 3 metreye ulaştı. İHA

EN SON HAVA DURUMU RAPORU:

İstanbul’un diğer noktalarında ölçüler rüzgar hızları ise şöyle:

Sarıyer: 92.2

Büyükada: 90.7

Arnavutköy: 87.8

Beylikdüzü: 86.4

Silivri:83.9

Üsküdar: 83.5

İLGİLİ HABERYılbaşı gecesi hava durumu tahminleri... Yılbaşı gecesi kar yağacak mı?Yılbaşı gecesi hava durumu tahminleri... Yılbaşı gecesi kar yağacak mı?

DALGALAR 3 METREYİ BULDU

Karadeniz’de fırtına etkili oluyor. Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yağmurlu ve rüzgarlı hava şartları devam ediyor. Denizde dalga boyu yer yer 3 metre yüksekliğini bulurken balıkçılar ise teknelerini limana çekmiş durumdalar. Fırtınanın devam etmesi beklenirken meteorolojiden alınan bilgilere göre yağmur yağışları 2 gün daha devam edecek ve Cuma günü hafifleyecek. Batı Karadeniz sahil şeridinde bugün için kar yağışı ise beklenmiyor. (DHA-İHA)

Son güncelleme: 21:18 31.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more