MHP’li Başkan AKP’lilere sordu: “73 Milyon lira nerede?”

Kastamonu'nun Taşköprü Belediye Başkanı seçilen MHP'li Abdullah Çatal, görevi 2 dönemdir yürüten AKP’li Hüseyin Arslan’dan devraldıktan sonra belediyeye ait borçları belediye binasına astırmıştı. Çatal’ın bu tavrını eleştiren AKP ilçe Hüseyin Erol, hesapta bir yanlışlık olduğunu savunmuştu. Çatal bunun üzerine sosyal medya hesabından yanıt vererek, “İlk önce projeler ve personel harcaması dışı harcanan 73 milyon TL’nin hesabını versinler" dedi.

MHP’li Başkan AKP’lilere sordu: “73 Milyon lira nerede?”

Kastamonu Taşköprü’nün yeni Belediye Başkanı MHP’li Abdullah Çatal, sosyal medya hesabından AKP’den devraldıkları belediyenin borçlarını açıklayarak, belediye binasına astı. AKP İlçe Başkanı Hüseyin Erol, AKP'li eski belediye başkanı Hüseyin Arslan'dan devralındığı ileri sürülen borçlara itiraz ederek, bir açıklama yaptı ve borçların gerçeği yansıtmadığı iddia etti.

ALACAKLARI VE YAPILAN HİZMETLERİ DE YAZIN

Taşköprü Belediyesinin iller bankasına olan borcunun 20 yıla yayıldığını dile getiren Hüseyin Erol, “Asılan pankartta ve açıklanan rakamlarda yanlışlık olduğunu” söyledi. Erol, “Belediyenin alacaklarının ve yatırımların da bu listede olması gerekiyor. Hesabı buna göre yaparsanız yanlış hesaptan dönmüş ve bilgilendirmeyi doğru yapmış olursunuz. Yani borcunuz varsa alacağınız da var. Ve alacak borçtan düşülmelidir” açıklamasında bulundu.

BAŞKAN SOSYAL MEDYADAN YANIT VERDİ

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile AKP İlçe başkanı Erol'a cevap verdi. “İlk önce projeler ve personel harcaması dışı harcanan 73 milyon TL'nin hesabını versinler” diyen Başkan Çatal, “10 yıllık süre zarfında belediyemiz kasasından proje ve harcamalara ilişkin çıkan toplam miktar 83 milyon 393 bin TL'dir. 10 yıllık bütçe olan 157 milyon 150 bin TL'den harcanan miktar çıktığında geri kalan 73 milyon 757 bin TL'lik miktarın nerelere harcandığı hususunu halkımızın takdirine bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KENDİ BİLANÇOLARIMIZI DA ASACAĞIZ”

Başkan Abdullah Çatal, Cumhur ittifakının zedelenmemesi için hiçbir rencide edici unsura yer vermeden şeffaf belediyeciliğe yakışır şekilde çalışmalarına devam edeceklerini, 5 yıl sonra kendi bilançolarını da seçim öncesinde ayrıntılı bir şekilde asacaklarını söyledi.