Sözcü Plus Giriş

MHP’li Başkan, işe geç gelen işçi ve memurları belediye almayarak kapıları kapattı

MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, işe geç gelen memur ve işçileri belediyeye almayarak kapıları kapattı.

Güncellenme: 00:15, 29/10/2019

Sabah saat 07.30'da mesaiye gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, giriş kapısında işçi ve memurların girişlerini takip etti. Saat 08.30'u geçtikten sonra da Vergili, güvenlik görevlilerine kapıları kapattırdı ve o saatten sonra işe gelen işçi ile memurları içeriye aldırmadı. Belediyenin kapısında bekleyen işçi ve memurlar, güvenlik görevlilerinin kendilerini içeri alamayacağını öğrenince neye uğradıklarını şaşırdı.

Öte yandan belediye binasına su parası yatırmaya gelen vatandaşlar, işlemlerini halledebilmesi için belediyenin araçları ile diğer tahsilat yerlerine gönderildi.

FOTO: İHA

Yaşanan trajik komik olay sonrası açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, daha önce defalarca birim müdürlerini sözlü olarak uyardığını ancak buna riayet edilmediğinden böyle bir uygulamaya gittiğini söyledi.

“UYARIMI YAPTIM, CİDDİYE ALINMADI”

Kendisi iş adamı olduğunu ve iş hayatına 18 yaşında başladığını da aktaran Vergili, “18 yaşından beri kendime göre iş hayatımda belirli prensiplerim var. Sürekli olarak işçi ve memurun hatasını aramak gibi tutkum yok. Defalarca kendilerini ikaz ettim, mesai saatlerine dikkat edilmesi noktasında. Bir düzensizliğin olduğunu, işe geliş gidişlerde yaptığım takiplerde de pek hoş olmayan bir durumla karşı karşıya olduğumu görüyordum. Geçen hafta bütün birim müdürlerine gerekli uyarıları yaptım. Ciddiye alınmadı. Bundan sonra belirli bir saatten sonra gelen memur ve işçilerin iş yerine girişini yasakladım ve haklarında gerekli işlemleri yapacağım. Vatandaşın problemi olmaz. Ben her türlü yetkiye sahibim ve onları mağdur etmeyiz” dedi.

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ

“SÖZLÜ UYARILARLA BİR ŞEY ANLADIĞI YOK”

Belediyeye sabah 07.30'da geldiğini de kaydeden Başkan Vergili, “Sürekli böyle bir baskı kurma niyetinde değilim. Aslında bildiğim kadarıyla resmi olarak 08.00'da iş başının başlaması lazım. Valilikteki uygulamanın aynısını almışlar 08.30 diye. 08.30'dan sonra 10 dakika bekledim. Belediye gelen arkadaşlar girdi, diğerlerinin girişine izin vermedim. Bu uygulama sürekli olarak devam edecek” diye konuştu. (İHA)

FOTO: İHA

Yayınlanma Tarihi:11:23,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more