MHP’li Feti Yıldız: Milli iradeye gerçekten kastedildi

MHP'nin hukuktan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 23 Haziran'daki İstanbul seçimlerinde MHP'nin hukukçu kadrosunun İstanbul'da kamp kuracağını belirterek "21-27 Haziran tarihleri arasında görev yapacaklar" dedi.

MHP’li Feti Yıldız: Milli iradeye gerçekten kastedildi

MHP’nin Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 23 Haziran seçimlerinde hukukçu MHP’lileri İstanbul’a çağırdıklarını ve hukukçulardan bir kamp kuracaklarını söyledi.

MHP’li Yıldız sözlerine şöyle devam etti, “Kamuoyunun bildiği gibi İstanbul seçimleri yapıldı ama neticelenmesi çok uzun günler aldı. Neticede mahkeme kararıyla yani YSK kararıyla mazbatanın iptaline seçimlerin yenilenmesine karar verildi. Seçim gecesinden beri söylediğimiz şuydu bizim, ‘Bu seçimlerde kirli bir el sandığın içine girdi yolsuzluk yaptı, hile yaptı, hırsızlık yaptı’ dedik ve bunun delillerini tek tek dilekçelerimizle belirttik.”

“BELLİ Kİ YOLSUZLUKTAN SEÇİM İPTALİNE GİDİLDİ”

“Henüz gerekçeli karar yayımlanmadı ama kısa karardan da belli ki yolsuzluktan dolayı seçim iptal yoluna gidildi. Biz dün 80 ilimizdeki hukukçu arkadaşlarımıza haber göndererek yapılan yolsuzlukların 23 Haziran’da tekrar etmemesi için tedbir olarak hırsızlığa, arsızlığa, yolsuzluğa yol vermemek için İstanbul’daki hukukçu arkadaşlarımız zaten burada duruşmalarını ve avukatlıklarını yaptıkları müdafi ya da vekil oldukları davaya zarar gelmesin diye erkenden yani 35 gün önceden haber verdik. 21 Haziran ile 27 Haziran arasında İstanbul’da bulunun dedik.”

“MİLLİ İRADEYE GERÇEKTEN KASTEDİLDİ”

“Çeşitli sandıklarda bu arkadaşlar görevlendirilecek ve itirazlardan sonra da seçim kesinleştikten sonra kendi ofislerine dönecekler. Milli iradeye gerçekten kastedildi. Son günlerdeki gelişmeleri de görüyoruz. Terör örgütlerinin açıklamaları, emperyalist batının tutumu, ekonomik kuşatılmışlık, gerçekten ülkemizin etrafında bir ateş çemberi var. Bundan dolayı İstanbul seçimlerini sadece belediye başkanlığı seçimleri olarak görmüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak gösterilen kişinin destekçileri, sloganları sınır ötesinden Pensilvanya’dan, batıdan şimdiden ayarlanmış neredeyse. Bu arkadaşın nasıl güleceği, ceketini nasıl çıkaracağı, hangi sloganın kullanılacağı bile önceden dizayn edilmiş.

“POLİSTEN DAVACI OLUNUR MU?”

“İstanbul iline sadece belediye başkanı seçmiyoruz. Amaç belli başarırlarsa ki bu mümkün değil artık, hırsız suçüstü yakalandı. Kardeşim polisten davacı olunur mu hırsız yakalandı diye, olan bu. İstanbul seçimlerinin önemi bizim için hayati derecededir. Beka meselesi ile eşit vaziyettedir çünkü amaç İstanbul’u Anadolu’dan koparmak. ‘Zulüm 1453 yılında başladı’ diyen sirtakiciler boş durmuyor.”

“1 MİLYON 700 BİN SEÇMEN SANDIĞA GİTMEDİ”

“Binali Bey Cumhur İttifakı’nın adayı, elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. İstanbul seçimlerini kazanacağız. Bizim küskün seçmenimiz yok ama 1 milyon 700 bine yakın seçmen sandığa gitmemiş ve 380 bine yakın iptal oylar var. Oy kullanma basit olacak, iptal oy meselesinin en aza ineceği kanaatindeyim. CHP ve bileşenleri azami oylar aldılar. İstanbul’da muhafazakar seçmenle sol partilere oy verenlerin oranı 70’e 30’du. Son yıllarda bu 60’a 40 olabilir. Binali Bey’in önünde hiçbir engel yok.”