Sözcü Plus Giriş

MHP, dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacak

MHP, TBMM’de bulunan ve büyük bölümü de HDP’lilere ait bölücülük suçlaması konulu dokunulmazlık dosyaları için olumlu oy verecek.

Deniz AYHAN
13:41 -
MHP, dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacak

Çeşitli suç iddiaları ile Milletvekilleri hakkında dokunulmazlığın kaldırılmasına yönelik tezkereler TBMM'ye sevk edildi. Dokunulmazlık dosyalarından 40'ı HDP, 2'si AKP, 1'i CHP, 1'i de MHP milletvekillerine ait bulunuyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın tezkereler için dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacaklarını belirtti.

Yalçın, ‘'Milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının arkasına saklandığı kanaatinin oluşmaması ve hukukun üstünlüğü ilkesinin ruhuna uygun tavır alınması bakımından MHP, komisyonda dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacak ve konunun genel kurula gelmesini isteyecektir'' dedi.

Yalçın ‘'MHP, çoğunluğu terör suçlarından ötürü düzenlenen fezlekelerin bağımsız yargıya intikali ve suçlulardan hukuk önünde hesap sorulabilmesi için üzerine düşeni yapacaktır. TBMM'nin yürütme karşısında etkinliğinin azaldığı iddialarının gündemde tutulmaya çalışıldığı bir atmosferde, yasama erkinin müessiriyetinin gösterilmesi ve yargı erkinin bağımsızlığına katkıda bulunulması önem taşımaktadır” dedi.

Son güncelleme: 14:34 04.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more