Sözcü Plus Giriş

Milli Eğitim Bakanı sınırda açıklama yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınırda eğitime ara verilen okullar için açıklamada bulunarak, "Nakil yapmak isteyenler bu yıla özel kayıt yapabilecek" dedi.

11:03 -
Milli Eğitim Bakanı sınırda açıklama yaptı

Çeşitli temaslar için Şanlıurfa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınırda eğitime ara verilen okullar için açıklamada bulundu. Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde konuşan Selçuk, “Nakil yapmak isteyenler bu yıla özel kayıt yapabilecek. Yerleşim birimi içindeki başka bir okula bu eğitim-öğretim dönemi olmak üzere nakil yapılabilecektir. Telafi eğitimi için gerekli planlamalar yapıldı. Ara tatillerde telafi programları yapılacaktır” dedi.

Selçuk’un açıklamalarından satır başları şöyle:

“Eğitime ara verilen okullarımızda öğrencilerimizin telafi eğitimlerine alınması için gerekli planlamalar yapılmıştır. Bizim için eğitimin aksaması söz konusu olamaz. Her şekilde eğitimin devam etmesi için gereken tedbirlerin alınması esastır.

Nakil yapmak isteyenler bu yıla özel kayıt yapabilecek. Her tür ve derecedeki eğitim kurumlarındaki öğrencilerimiz başka bir okula velilerimizin talebi doğrultusunda nakil gitmek isterlerse, e-okul sistemimizde nakil nedenleri arasına ikametgah kontrolü yapılmaksızın eklenen, misafir öğrenci geçici nakil nedeni seçeneği üzerinden kayıtları yapabilmekteyiz.

Telafi eğitimi için gerekli planlamalar yapıldı. Ara tatillerde telafi programları yapılacaktır” diye konuştu.

 

Son güncelleme: 12:07 17.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more