Sözcü Plus Giriş

Milli Savunma Üniversitesi başvurusu için kritik dönem! MSÜ başvuru kılavuzu yayınlandı, başvurular ne zaman bitecek?

MSÜ sınav başvurusunu tamamlamamış olanlar MSÜ sınavlarının ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. MSÜ kılavuzunda yer alan şartlar da bu noktada büyük önem taşıyor. MSÜ başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı ve son günün ne zaman olacağı merak konusu. MSÜ başvurularına dair birçok ayrıntı haberimizde yer alıyor...

13:03 -
Milli Savunma Üniversitesi başvurusu için kritik dönem! MSÜ başvuru kılavuzu yayınlandı, başvurular ne zaman bitecek?

MSÜ başvuruları için birçok ayrıntı merak konusu. MSÜ başvuruları başladı. Askeri öğrenci adayları büyük bir merakla MSÜ başvurularını yapıyor ve kılavuzdaki detayları araştırıyor. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yetiştirilecek askeri öğrencilerin belirleneceği sınav için istenen ücret ve başvurularda adaylardan istenen şartlar da netleşti. Başvurular için son gün ise 27 Şubat. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapabilecek.

MSÜ SINAVI NE ZAMAN?

Milli Savunma Üniversitesi sınavı 7 Nisan 2019 Pazar günü yapılacaktır. Sınav saat 10.15'te başlayacak ve 135 dakika sürecektir. Sınav sonuçları yalnızca sınavın yapıldığı yıl için geçerlidir.

MSÜ başvuru kılavuzu: MSÜ başvuruları nasıl yapılır? MSÜ başvuruları ne zaman bitecek?

MSÜ SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

7 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Saat 10.15'te yapılacak ve 135 dakika sürecek sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. 2019 MSÜ Sınava Giriş Yerlerinin sınava 1 hafta kala yayınlanması bekleniyor.

BAŞVURU KILAVUZU YAYIMLANDI

ÖSYM, 2019-MSÜ başvuru kılavuzu yayımlandı. Adayların ÖSYM tarafından başvuru tarihleri arasında yayımlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

MSÜ BAŞVURU EKRANI

MSÜ BAŞVURU KILAVUZU

SINAVDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınava katılacak adaylara Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, sosyal bilimler testinden 20 ve fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yönetilecek ve 135 dakika cevaplama süresi verilecek.,,

2019 MSÜ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Başlangıç Tarihi : 16.01.2019 18:00
Bitiş Tarihi : 27.02.2019 23:59
Sınav Ücreti: 96TL

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more