Moldova nerede? Moldova’ya nasıl gidilir, uçakla kaç saat, kaç km?

Moldova ile Türkiye arasında vize serbestisi anlaşması imzalanmıştı ve bugün vizesiz seyahatler başladı. Peki Moldova nerede, Moldova'ya nasıl gidilir? Uçakla kaç dakika, kaç kilometre? İşte Moldova hakkında merak edilenler...

Moldova nerede? Moldova’ya nasıl gidilir, uçakla kaç saat, kaç km?

Moldova'ya kimlikle seyahat edilebilme imkanı sunulmasının ardından vatandaşlar Moldova nerede merak ediliyor. Moldova Cumhuriyeti, Doğu Avrupa’da yer almaktadır. Moldova’nın Başkenti Kişinev’e, İstanbul’dan uçakla seyahat bir saat 30 dakika sürüyor. Moldova ile İstanbul arası ise bin 47 kilometre.

MOLDOVA NEREDE?

Moldova veya resmî adıyla Moldova Cumhuriyeti, Doğu Avrupa‘da yer alan Ukrayna ile Romanya arasında kalan bir ülkedir. Başkenti Kişinev'dir. 1991 yılında SSCB'nin dağılmasının ardından bağımsızlığını kazanmıştır. İçinden Prut ve Dinyester nehirleri geçmektedir. Dinyester nehrinin doğu kıyısını bir şerit halinde kapsayan bölgede tek taraflı bağımsızlığını ilan eden de-facto bir cumhuriyet olan Transdinyester bulunur.

MOLDOVA'YA NASIL GİDİLİR?

Moldova’ya gitmek için en ideal yol hava yolu iledir. Ülkenin tek hava alanının başkent Kişinev’de olduğu Moldova’ya İstanbulİzmir ve Ankara üzerinde direkt uçuşlar mevcuttur. Moldova’ya gidişte tercih edilebilecek bir diğer yol ise karayoludur. Yaklaşık olarak 13 saat süren bu yolculuk yolların çok düzgün olmaması sebebi bile pek tavsiye edilmemektedir.