Sözcü Plus Giriş

MSB personel temin sayfası giriş ekranı: MSB personel temin sayfasına nasıl giriş yapılır?

MSB'ye alınacak personellere dair işlemler MSB Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. MSB personel temin sayfasına nasıl giriş yapılacağı başvuru yapanlar tarafından merak ediliyor. İşte MSB personel temin sayfası hakkında merak edilen ayrıntılar...

09:41 -
MSB personel temin sayfası giriş ekranı: MSB personel temin sayfasına nasıl giriş yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında yer almak için başvuranlar MSB personel temin sayfasına nasıl giriş yapacaklarını merak ediyor. MSB personel temin sayfası bazı sonuç açıklanma dönemlerinde yoğunluk sebebiyle erişilemez oluyor.

MSB PERSONEL TEMİN SAYFASINA NASIL GİRİŞ YAPILIR?

MSB personel temin sayfasına giriş yapabilmek için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz. Gerekli alanları doldurduktan sonra MSB personel temin sayfasına giriş yapabilirsiniz…

MSB PERSONEL TEMİN GİRİŞİ

MSB HAKKINDA

Millî Savunma Bakanlığının görev ve yetkileri şunlardır:

-Milli Savunma görevlerinin siyasi, hukuki, sosyal, askeri okullardaki (harp okulları ve astsubay meslek yüksekokulları) eğitim, mali ve bütçe hizmetlerini yürütmek.

-Silahlı Kuvvetlerin Cumhurbaşkanınca kararlaştırılacak savunma politikası çerçevesinde, Genelkurmay Başkanlığı tarafından tespit olunacak ilke, öncelik ve ana programlarına göre:

Barışta ve savaşta personel temini ile asker alma hizmetlerini yürütmek.
Silah, araç, gereç ve her çeşit lojistik ihtiyaç maddelerinin tedariki hizmetlerini yürütmek.
Askeri fabrikalar ve tersaneler dahil harp sanayii hizmetlerini yürütmek.
Sağlık ve veteriner hizmetlerini yürütmek.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları dâhilinde gerçekleştirilecek insani amaçlı mayın ve/veya patlamamış mühimmat temizliğine yönelik faaliyetlerini yürütmek.
24/2/2000 tarihli ve 4536 sayılı Denizlerde ve Yurt Yüzeyinde Görülen Patlayıcı Madde ve Şüpheli Cisimlere Uygulanacak Esaslara İlişkin Kanun kapsamında faaliyetlerini yürütmek.
İnşaat, emlak, iskan ve enfrastrüktür hizmetlerini yürütmek.

-Teftiş, inceleme ve soruşturma hizmetlerini yürütmek.

-Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarında görev alacak personelin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması hizmetlerini Milli İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet Genel Müdürlüğü aracılığıyla yürütmek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more