Sözcü Plus Giriş

MSB sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı! Tıkla sorgula

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesinde çalışacak olan sözleşmeli erler için beklene gün geldi. MSB sözleşmeli er başvuru sonuçlarını açıkladı. Sonuçları aşağıdaki linkten veya https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden sorgulayabilirsiniz.

10:31 -
MSB sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı! Tıkla sorgula

MSB sözleşmeli er temini duyurusunda; “Milli Savunma Bakanlığı 2019 Yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar seçim aşaması faaliyetlerine çağrılacaktır.” denildi. İşte MSB sözleşmeli er temini başvuru sonuçları…

MSB SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU SONUCU SORGULA

msb sözcü ile ilgili görsel sonucu

MSB PERSONEL ALIMI DETAYLARI

Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

Sözleşmeli er adayları ön sözleşme yapılarak askerî eğitime alınır. Askerî eğitimi başarı ile tamamlayanlarla, yetkili komutanlıklarca dört yıldan fazla olmamak kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılır. Müteakip sözleşmeler, bir yıldan az, üç yıldan fazla olmamak şartıyla azami yedi yıllık hizmet süresi sonuna kadar uzatılabilir. Sözleşmeli erbaş ve erler, sözleşme süreleri sona ermeden sözleşmelerini tek taraflı olarak feshedemezler.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more