Sözcü Plus Giriş

MSÜ tercih sonucu sorgulama: MSÜ tercih sonuçları personel temin sisteminde açıklandı!

Milli Savunma Üniversitesi tercihlerini tamamlayanların dün beklediği sonuçlar geçtiğimiz gece saatlerinde açıklandı. MSB personel temin sisteminde açıklanan MSÜ tercih sonuçlarının ardından 2. seçim aşamalarına geçilecek. İşte tercih sonuçları...

11:29 -
MSÜ tercih sonucu sorgulama: MSÜ tercih sonuçları personel temin sisteminde açıklandı!

MSÜ bünyesinde yer almak isteyen öğrenciler tercihlerini yaptılar ve son haftalarda sonuçları beklemeye koyuldular. MSÜ’nün tercih kılavuzunda belirtilmesine rağmen adaylar sonuçları ÖSYM’den bekliyordu. Adaylar, MSÜ tercih sonuçlarını kimlik bilgileri ile öğrenebilecek. Büyük bir merakla beklenilen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları açıklandı. Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla T.C. Kimlik Numaranızı ve Onay Kodunu yazıp “Gönder”i tıklayarak sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

MSÜ TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Sonuçlarda ilk dikkat çeken detay ise sonuçların ÖSYM üzerinden değil Milli Savunma Üniversitesi Personel Temin sayfası PERTEM üzerinden açıklanması oldu.

MSB MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ 2019 YILI ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ

1. MSB Milli Savunma Üniversitesi 2019 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 24 Haziran – 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2. MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2019 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

3. Hava Harp Okulu adayları “Psikomotor Testi” ve “Öğrenci Seçme Uçuşuna” katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2019 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

4. Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

a. MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların diğer tercihlerini etkilemeyecektir.

b. MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçemeyen adaylardan, Güzel Sanatlar veya Konservatuar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne göre sıralanarak belirlenen adaylar sadece Bando Astsubay MYO adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların diğer tercihleri dikkate alınmayacaktır.

c. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

5. Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır. Gerekli belgeleri getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecektir.

6. Okul ve puan türüne göre çağrı yapılan en düşük aday puanlarını görmek için tıklayınız..

7. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.

8. Seçim Aşaması Faaliyetleri

msü sözcü ile ilgili görsel sonucu

a. Hava Harp Okulu adayları için;
1'inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.
2'nci gün : Psikomotor Testi
3'üncü gün: Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.
b. Diğer adaylar için;
1'inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.
2'nci gün : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.
c. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.
ç. Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

Son güncelleme: 15:44 14.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more