Sözcü Plus Giriş

Muhtar adayından görülmemiş vaat: “Beni muhtar seçin kepçe, otobüs, traktör hizmetinizde”

Yerel seçimler yaklaştıkça birbirinden renkli adaylar da ortaya çıkıyor. Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bağlı Kuzulimanı Mahallesi muhtar adayı olan Ergin Şeker, mahallenin kendisini muhtar seçmesi halinde kepçe, otobüs, traktör, hasta taşıma aracı gibi araçlarını ücretsiz halkın hizmetine sunacağını açıkladı. Alacağı muhtarlık maaşından çok daha fazla hizmet vereceğini söyleyen Şeker, “Halkım için zarar edeceğim ama olsun” dedi.

Mehmet ANDAÇ / Çanakkale
15:15 -
Muhtar adayından görülmemiş vaat: “Beni muhtar seçin kepçe, otobüs, traktör hizmetinizde”

Gökçeada’da hafriyat işi ile uğraşan Ergin Şeker, 3 yıl önce Kuzulimanı Mahallesi sakinlerinin yaşadıkları sorunları görerek muhtar adayı olmaya karar verdi. Diğer adaylardan farklı bir kampanya yürüten Şeker, sahibi olduğu kepçe, kamyonet, su tankeri, hasta taşıma aracı ve otobüs ve 2 adet traktörünü seçildiği takdirde mahallelinin ücretsiz hizmetine sunmayı vaad ediyor. Mahalleli, Şeker’in şemim kampanyası için “Belediye gibi muhtar adayı maşallah” yorumlarında bulundu.

“HALKIM İÇİN ZARAR EDECEĞİM”

Muhtar Adayı Ergin Şeker, sunacağı hizmetlerin muhtar maaşı ile karşılanamayacağını ve halkı için zarar etmeyi göze aldığını vurgulayarak şöyle konuştu;

“İlçemizdeki yetersiz hizmetten dolayı mahalleli sıkıntı çekiyordu. 3 yıl önce bir sosyal medya sayfası açarak muhtar adayı olduğumu duyurmuştum. Elimdeki bütün araçları mahallelimin hizmetine sunmaya karar verdim. Elimizde 1 adet kepçe, 2 adet traktör, 1 adet kamyonet, 1 adet su tankeri vardı. Onlar zaten 1 senedir mahalleli için çalışıyor”

ÖĞRENCİYE, ENGELLİYE VE EMEKLİ ÜCRETSİZ OTOBÜS

Geçen hafta bir otobüs satın aldığını söyleyen Kuzulimanı Mahallesi muhtar adayı Şeker, “Vatandaşlarımız otobüslere binmek için yaklaşık 2 km yürümek zorunda kalıyordu. Şimdi mahallenin içine girecek bu otobüsümüz. Öğrencilere, engellilere ve emekli vatandaşlarımıza ücretsiz olacak. Ayrıca otobüsümüz Pazar günleri 2 km mesafede olan ilçe pazarına mahalle sakinlerini ücretsiz taşıyacak. Bunların bana her ay maliyeti muhtar maaşından kat ve kat fazlası. Ben halkım için zarar edeceğim. İnşallah da halkımız bizi muhtar yapacak” diye konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more