Sözcü Plus Giriş

Murat Efe soruşturmasına Bursa Barosu’ndan destek

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Hatice İsmail Hakkı Kayan Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Murat Efe Narin, okul bahçesinde başını direğe çarptıktan bir gün sonra hayatını kaybetmişti. Bursa Barosu minik Murat Efe’nin ailesine hukuki destek vereceklerini açıklayarak, olayın takipçisi olacaklarını duyurdu.

Halil ATAŞ / Bursa
14:53 -
Murat Efe soruşturmasına Bursa Barosu’ndan destek

Ömerbey Mahallesi'ndeki Hatice İsmail Hakkı Kayan Ortaokulu 5'inci öğrencisi Murat Efe Narin (10), teneffüste arkadaşlarıyla futbol oynarken başını kale direğine çarptı. Zil çalınca derse giren Murat Efe, derste kulağında ve başında şiddetli ağrı hissederek öğretmeninden izin istedi. Ancak iddiaya göre, küçük çocuğa izin verilmedi. Okul çıkışı evine giden Murat Efe Narin akşam evde okulda yaşadığı olayla ilgili annesine bir şey anlatmadı. Ertesi sabah çığlık atarak uyanan küçük çocuk, annesinin kucağında can verdi.

Bursa Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Aygül Arda Güneş, Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Merve Kayrak ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Av. Kahraman Çağrı Dede

BURSA BAROSUNDAN HUKUKİ DESTEK

Oğlunun ölümünde öğretmen ve okul yöneticilerinin ihmali olduğunu öne süren acılı anne Pervin Narin, konuyla ilgili hukuki yardım talebinde bulunmuştu. Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Bursa Barosu olarak hukuki destek vereceklerini açıklamıştı. Altun'un bu açıklamasından sonra Bursa Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Aygül Arda Güneş, Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Merve Kayrak ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Av. Kahraman Çağrı Dede, küçük Murat Efe Narin'in annesi Pervin Narin'e Bursa Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak, varsa sorumlular ortaya çıkarılana kadar destek vereceklerini söylediler.

İLGİLİ HABER10 yaşındaki oğlu kollarında can verdi10 yaşındaki oğlu kollarında can verdi

“BANA HABER VERMELERİ GEREKİRDİ”

Çocuğunun ölümünde öğretmen ve okul yöneticilerinin ihmali olduğunu iddia eden Pervin, “Çocuğum başını direğe çarptı ya da bir arkadaşıyla çarpıştı. Her ne olmuşsa, çocuğum eğer başım ağrıyor deyip kulağını tutuyorsa, öğretmenin beni arayıp haber vermesi gerekirdi. Ama vermediler. Oğlum akşam okuldan geldiğinde herhangi bir sorunu yoktu. Ödevini yaptı, bilgisayarda oynadı. Sabah da kollarımda öldü” diye konuştu.

Acılı anne Pervin Narin, oğlunun ölümünden öğretmen ve okul yöneticilerinin ihmali olduğunu öne sürdü.

SORUŞTURMA DOSYASI İLE İLGİLİ BİLGİ ALDILAR

Mudanya Adliyesi'ne giden 3 kadın avukat, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısından soruşturma dosyası ile ilgili bilgi aldılar. Murat Efe'nin ölümüyle ilgili arkadaşları, öğretmenler ve okul yöneticilerinin ifadelerinin alındığı, Adli Tıp'tan otopsi raporunun beklendiği öğrenildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more