Sözcü Plus Giriş

Noter görevlisi polis eşini çağırdı! 66 yaşındaki kadının ayağını kırdırdı

Avukatına vekâletname vermek üzere notere giden 66 yaşındaki Fatma Çamur, burada noter görevlisi ile tartışma yaşadı. Tartışmanın büyümesi üzerine noter görevlisi, polis olan eşi A.E’yi çağırdı. Notere gelen polis memuru eşin kendisine fiziksel şiddet uygulayarak kendisinin ayağını kırdığını, kızının ise kulak zarını patlattığını iddia etti. Darp raporu alan yaşlı kadın ve kızı, hem noter katibini hem de polis eşini savcılığa şikâyet etti.

Can ÖZÇELİK
11:36 -

Avukatına vekalet vermek için 2 Ocak'ta İstanbul Şişli'deki notere üç çocuğuyla birlikte giden 66 yaşındaki Fatma Çamur, noter işlemlerini yaparken görevli katip ile tartışma yaşadı. İddiaya göre; tartışmanın büyümesi üzerine noter katibi kadın, polis olan kocasını arayarak durumu anlattı. Bunun üzerine polis olan A.E., noter binasına geldi.

YAŞLI KADININ AYAĞINI KIRDI, KIZININ KULAĞINI PATLATTI

Noterdeki işlemlerinin ardından Fatma Çamur yanında bulunan kızları, Semra Yetiş, Sevda Çamur ve oğlu Güven Çamur ile birlikte dışarıya çıktı. Fatma Çamur ve çocuklarının iddiasına göre; tam bu sırada tartıştığı katibin eşi polis memuru A.E. ile karşılaştı. Polisin saldırısına uğradığını öne süren Fatma Çamur’un saldırıda ayağı kırıldı ve yüzü tanınmayacak hale geldi. Yaşlı kadının kızı Semra Yetiş'in de olay anında kulak zarı patladı. Çıkan kavgada polis memuru A.E.'nin de parmağının kırıldığı belirtildi. Fatma Çamur'un oğlu Güven Çamur ise polise mukavemetten gözaltına alındı.

SÖZCÜ

SÖZCÜ

SAVCILIĞA TEKERLEKLİ SANDALYE İLE GELDİ

Olayın ardından tekerlekli sandalye ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na giden Fatma Çamur, noter katibi ve polis eşi A.E., hakkında suç duyurusu yaptı. Savcılığa verdiği ifadede olay anını anlatan Fatma Çamur, şöyle konuştu: “Noter katibi vekaletnameyi hazırladı. Oğlum ve kızlarım bu vekaletnameyi imzaladı. Sıra bana gelince ‘Okudum' yazıp imzalamam gerekiyordu. Ancak yaşlı olduğumdan yazmakta zorlanınca noter katibi kadın bana bağırmaya başladı. Kendisine bana bağırmamasını söyledim. Ayrıca oğlum da ‘Anneme neden bağırıyorsun' diye tepki gösterdi. Kadın o esnada polis memuru olduğunu sonradan öğrendiğim eşini arayarak olay yerine çağırdı”

SÖZCÜ

SÖZCÜ

“HEM DÖVDÜ HEM DE OĞLUMU GÖZALTINA ALDI”

Noterdeki işleri bittikten sonra çocuklarıyla birlikte dışarıya çıktıklarında A.E.'nin kendilerini beklediğini gördüklerini söyleyen Fatma Çamur, “Polis memuru önce oğlum Güven'e saldırdı. Daha sonra bana ve kızıma saldırdı. Beni yere düşürüp ayağıma tekme attığı için ayağım kırıldı. Darp raporum mevcuttur. Kızım Semra'nın da bu darp sonucunda kulak zarı patlamıştır. Duyma güçlüğü çekmektedir” diye konuştu.

POLİSİN PARMAĞI KIRILMIŞ

Kendilerini darp eden polis memurunun olay anında parmağının kırıldığını ifade eden Fatma Çamur, “Polis bize vururken parmağını çatlatmış bununla ilgili hastaneye yatmış. Bu yüzden oğlum gece gözaltına alındı” ifadelerini kullandı.Noterin bulunduğu binanın önünde yaşanan kavganın güvenlik kameraları tarafından kaydedildiğini vurgulayan yaşlı kadın, savcılığın bu görüntüleri incelemesini de istedi.

Son güncelleme: android-time 12:14 04.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more