Sözcü Plus Giriş

‘O müdür neden hâlâ görevde’

''Başı açık kız öğrencileri görünce sinirlerime hâkim olamıyorum" açıklaması ile olay yaratan, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı’nda da Atatürk posterlerini kaldıran Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında 'görevden alın' raporu olmasına rağmen hiç bir işlem yapılmadı

Deniz AYHAN
15:07 -
‘O müdür neden hâlâ görevde’

”Başı açık kız öğrencileri görünce sinirlerime hâkim olamıyorum” açıklaması ile olay yaratan, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı'nda da Atatürk posterlerini kaldıran Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakında hazırlanan müfettiş raporu tamamlandı. Raporda Demir’in görevden alınması istendi. Ancak müdür hakkında hiçbir işlem yapılmadı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ”Bu kişiyi görevde tutan kudret nedir?” diye sordu.

Özel TBMM'de yaptığı açıklamada ‘'Bartın İl Millî Eğitim Müdürü İsmail Yaşar Demir 21 Şubat 2018'de okulları gezerken “Başı açık kız öğrencileri görünce sinirlerime hâkim olamıyorum” demiş, kız öğrencilerinin başlarını kapatması için okul müdürlerini azarlamıştı'' dedi ve şunları söyledi:

‘'Müdür, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı'nda da Atatürk posterlerini kaldırdı, Atatürk'ün ismini armalardan çıkarttı. Hakkındaki soruşturma sonucu görevden alınması yönünde müfettiş raporu var. Milli Eğitim Bakanı da görevden alınacağı sözünü verdi. Ama hala alınmadı. Atatürk posterlerini kaldırtan, Atatürk adını Çanakkale'de anmayan, 8-10 yaşında kız çocuklarının başını kapamaya zorlayan birinin yaptıkları müfettiş raporuyla sabitken onu görevden almayan kudret nedir?

Son güncelleme: android-time 15:13 13.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more