Özel Güvenli sınav sonuçları yayınlandı! ÖGG 81 sınav sonuçları sorgula

Binlerce vatandaşın merakla beklediği Özel Güvenlik sınav sonuçları Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından açıklandı. Adaylar 81. dönem Özel Güvenlik sınav sonuçlarını haberimizde yer alan linkten TC kimlik numarası ve güvenlik kodunu girerek öğrenebilirsiniz.

Özel Güvenli sınav sonuçları yayınlandı! ÖGG 81 sınav sonuçları sorgula

ÖGG sınav sonuçları  sorgulama ekranı! Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından yapılan, Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) olarak görev yapmak isteyen adayların yetki belgesi edinebilmek için girdiği 81. Özel Güvenlik Görevlisi temel eğitim sınavının sonuçları adayların erişimine açıldı. İşte 81. ÖGG sınav sonucu sorgulama ekranı…

ÖGG SINAV SONUCU NASIL SORGULANIR?

Aşağıdaki linki tıklayın ve ilgili bölüme T.C. kimlik numaranızı girerek sonuçlara ulaşabilirsiniz.

ÖGG SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

ögg sonuçları sözcü ile ilgili görsel sonucu

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMA ŞARTLARI NE?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

– Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.
– Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.
– Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak

ÖGG SINAV DEĞERLENDİRME VE YAZILI SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...