81. dönem ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖGG soru ve cevapları yayımlandı!

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı 21 Nisan'da gerçekleşti. Soru ve cevapları açıklanan ÖGG 81. dönem sınavını sonuçları bekleniyor. Peki ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte soru ve cevap anahtarı...

81. dönem ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖGG soru ve cevapları yayımlandı!

ÖGG sınavına giren ve sonuçları bekleyen adaylar, sık sık EGM’nin sınav sonuçlarını açıklayacağı sistemi kontrol ediyor. ÖGG soru ve cevapları açıklandı, sınav sonuçları ise 10 Mayıs 2019 tarihinde açıklanacak. İşte ÖGG soru, cevap ve sonuç detayları..

ÖGG SORU VE CEVAPLARI

81. ÖGG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın yayımladığı bilgilere göre sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarih 10 Mayıs 2019 olacak. Sınav sonuçlarına itiraz süreci ise 11-15 Mayıs tarih aralığı olacak.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMAK İÇİN SAĞLANMASI GEREKEN ŞARTLAR NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Özel Güvenlik Görevlisi 5188 Sayılı Kanun 10. maddesinde belirtilen şartlara uygun kişiler olacaklardır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda belirtilen sağlık şartlarını taşıyor olacaktır.

Boy; erkeklerde en az 1.70 cm, bayanlarda en az 1.65 cm olacaktır.

Kilo; erkeklerde 60-90 kg, bayanlarda 50-60 kg arasında olacaktır.

Özel Güvenlik Görevlileri 30 yaşından büyük olmayacaktır.

Özel güvenlik hizmetlerinde çalıştırılacak personel 18 yaşından küçük olmayacaktır.

Güvenlik personeli en az lise veya dengi okul mezunu olacaktır.

Özel Güvenlik görevlilerinin diksiyonu düzgün dinamik ve kendine özen gösteren intibakı çabuk olmalı, halkla ilişkileri güçlü olmalıdır.

5188 Sayılı Kanun ve Uygulama Yönetmeliğine göre Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış ve sertifika almış olmak.

Erkek personel askerliğini yapmış olacaktır.

Kamu haklarından yasaklı olmamak.

Sabıka kaydının bulunmaması ve sabıka kayıtlarının olmadığına dair belgenin idareye verilmesi gerekli olup, Firma, yeni eleman alımını takiben en geç 24 saat içinde idareye sabıka kayıt belgesini vermek zorundadır.

Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18. maddesi gereği özel güvenlik görevlileri bir hastaneden veya yeterli bir sağlık kuruluşundan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık raporu (Psikiyatri dâhil) almış olmalıdır.

Özel Güvenlik Görevlileri, Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18. maddesinde yazılı sağlık şartlarını taşımalıdır.