Sözcü Plus Giriş

Öğretmene okul bahçesinde ‘veliler’ saldırısı!

Diyarbakır'da Yasin Güneş isimli öğretmen, müdür yardımcısı olarak görev yaptığı okulda, davranışlarından şikayetçi olduğu öğrencisinin 2 ağabeyi ve babası tarafından okul bahçesinde dövüldü. Dayakçı veliler sırra kadem bastı. Geriye öğrencilerin gözü önünde yaşanan dehşet dolu görüntüler kaldı.

16:38 -

Dayak olayı, geçen Pazartesi Kayapınar ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Süleyman ve Muazzez Ersönmez İlk ve Ortaokulu’nda meydana geldi.

Okulun Müdür Yardımcısı ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Yasin Güneş, iddiaya göre bir öğrencisinin davranışlarından dolayı velisine şikayette bulundu. Okula iki oğluyla gelen veli ile öğretmen Yasin Güneş arasında başlayan sözlü tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Baba ve iki oğlu, okulun bahçesinde hem de tüm öğrencilerin gözü önünde öğretmeni dövdü.

GÖRÜNTÜYÜ ALIP KARAKOLA GİTTİ

Yaşanan olay okulun güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Öğretmen Güneş, veli ve 2 oğlu hakkında şikayetçi olup, hastaneden sağlık raporu aldı. Polis de veli ve oğullarının yakalanması için çalışma başlattı.

‘İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI’

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce de idari soruşturma başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, adli sürecin takipçisi olacaklarını belirterek, şu açıklamayı yaptı:
“İlimiz Kayapınar ilçesi Süleyman Muazzez Ersönmez İlk ve Ortaokulu’nda 21 Ekim 2019 tarihinde müdür yardımcısı olarak görev yapmakta olan bir mesai arkadaşımız, öğrenci velisi oldukları öğrenilen iki kişi tarafından saldırıya uğrayarak, darp edilmiştir. ‘Şiddet’, çocuklarımızın anlamını sadece sözlüklerden öğrenmesi gereken bir kavram olması gerekirken, karanlık dünyalarının dışa yansıması olarak, bu kavramı eğitim kurumlarımızın sınırları içine ve çocuklarımızın gözlerinin önüne fiil olarak taşıyan zihniyeti, Diyarbakır eğitim camiası olarak lanetleyerek, darp olayına maruz kalmış olan mesai arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddete başvuranları kınıyor, konuyla ilgili idari işlemin başlatıldığını, adli yönden ise ayrıca takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz.” (DHA)

Son güncelleme: 16:41 24.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more