Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek? İşte o tarih…

Okulların tekrar açılıp ikinci dönemin başlayacağı tarih merak ediliyor. Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman sona erecek sorusunu soran öğrenciler ve veliler ikinci dönemi bekliyor. İşte merak edilen tarihler...

Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek? İşte o tarih…

İlk dönem sona erdi ve öğrenciler şimdi bir dinlenme fırsatı yakaladı. Bu noktada öğrenciler ikinci dönemin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. 15 tatil ne zaman bitecek ve ikinci dönem ne zaman başlayacak? İşte merak edilen tarih…

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN? OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak. 15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 16 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sürecek.

15 tatil sözcü ile ilgili görsel sonucu

15 TATİL UZATILDI MI?

Sömestr tatili olarak bilinen ve öğrenciler tarafından 15 tatil olarak da bilinen yarıyıl tatili, bu yıl 16 gün olacak. 15 tatilin 30 gün olduğu ve uzatıldığına dair iddialar gündemde yer alsa da, Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili herhangi bir açıklaması bulunmuyor.

OKUL MASRAFLARI ARTTI

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim- İş), okul öncesi ilkokul, ortaokul ve liselere başlayan öğrencilerin okula başlangıç maliyetini hesapladı. Buna göre okula başlangıç giderinin geçen yıla göre yüzde 35,20 oranında arttığı iddia edildi.