Sözcü Plus Giriş

Operasyonlarda 8 terörist öldürüldü

İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır'da 2, Hakkari'de 3, Tunceli'de 1 teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda da PKK hedefleri vuruldu 2 terörist etkisiz hale getirildi. Böylelikle yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda öldürülen terörist sayısı 8 oldu.

09:47 -
Operasyonlarda 8 terörist öldürüldü

Bakanlıktan iç güvenlik operasyonlarına ilişkin yapılan açıklamaya göre, Diyabakır’ın Hani ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen hava destekli operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi. Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda 3, Tunceli-Merkez kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca 22 Haziran’da başlatılan Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel-365 Operasyonu kapsamında 1 teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi. Diyarbakır, Hakkari ve Tunceli’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 6 oldu.

PENÇE HAREKATINDA 2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Gara bölgesinde düzenlenen hava harekâtında PKK hedeflerinin vurulduğunu, 2 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Gara bölgesine düzenlenen hava harekâtıyla PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler vuruldu, 2 terörist daha etkisiz hale getirildi” denildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more