Sözcü Plus Giriş

Ordu, Amasya, Tokat ve Sivas’ta okullar tatil mi? Kar beklentisine kar tatili beklentisi eklendi!

Orta Karadeniz ve İç Anadolu'da etkili olacak kar yağışı sebebiyle şimdiden öğrenciler okullar tatil mi sorusuna cevap aramaya başladı. Ordu, Amasya, Tokat ve Sivas'ta okullar tatil olacak mı? Amasya, Tokat, Ordu ve Sivas'ta hava nasıl olacak?

Güncellenme: 20:17, 08/01/2019
Ordu, Amasya, Tokat ve Sivas’ta okullar tatil mi? Kar beklentisine kar tatili beklentisi eklendi!

Öğrencilerin kar tatili beklentisi etkili olan kar yağışıyla ve Meteoroloji’nin uyarılarıyla beraber artıyor. Ordu, Amasya, Tokat ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor peki okullar tatil olacak mı?

ORDU’DA OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Ordu’da yağmur ve kısa süreli kar yağışı bekleniyor. Ordu’da hava durumuna göre yoğun bir kar yağışı beklenmiyor. Ordu’da kar tatili ilan edilmesi durumunda açıklama sitemizde olacak…

ordu-hava

TOKAT’TA OKULLAR TATİL

Tokat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın, il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Çarşamba günü il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim yapılmayacak.

sivas-tatil

SİVAS’TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Sivas'ta etkili olan soğuk ve kar yağışı nedeniyle okullar Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edildi. Bazı memurların da bir gün izinli sayılacağı belirtildi.Sivas Valiliği tarafından yapılan duyuruda, Çarşamba günü sabah saatlerine kadar devam etmesi beklenen kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edildiği duyuruldu.  Ayrıca; kamu kurum ve kuruşlarında çalışan; hamile, engelli, diyaliz, kalp, böbrek hastaları ve kronik rahatsızlığı bulunan  kamu çalışanlarının Çarşamba günü bir gün süre izinli sayılacakları belirtildi.

sivas-kar

AMASYA’DA OKULLAR TATİL

Amasya'da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları dolayısıyla yarın il genelindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.
Sosyal paylaşım sayfasından açıklamada bulunan Vali Dr. Osman Varol, “Değerli öğrencilerimiz, sevgili gençler; il merkezi ve ilçelerimizde devam etmekte olan yoğun kar yağışı ve soğuk havaya bağlı olumsuz koşullar nedeniyle sağlığınız ve güvenliğiniz için, 09 Ocak Çarşamba günü il genelindeki okullarımızda eğitime bir gün ara verdik” ifadelerini kullandı.Varol, kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağını belirtti.

amasya-kar-tatili
Yayınlanma Tarihi:15:52,