Sözcü Plus Giriş

Ordu’da uçak pisti pas geçti! İşte o anlar…

İstanbul’dan Ordu’ya gelen yolcu uçağı, fırtına nedeniyle pisti 2 kez ‘pas geçerek’ Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yaptı. Uçağın pisti pas geçtiği anlar, bir yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Pegasus'tan yapılan açıklamada "Uçağımız, ikinci yaklaşmasında emniyetle inişini gerçekleştirmiştir" denildi.

19:20 -

Ordu'da rüzgar, fırtına ve şehrin farklı noktalarındaki yangınlar nedeniyle olumsuzluklar yaşandı. Dün saat 20.10'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan ve Ordu'ya hareket eden Pegasus Hava Yolları'na ait uçak, kentteki olumsuz hava şartları ve rüzgarın etkisiyle Ordu-Giresun Havalimanı'na iniş yapacağı esnada sallandı.

İLGİLİ HABERGörenler inanamadı! Uçak köprüye sıkıştıGörenler inanamadı! Uçak köprüye sıkıştı

O ANLAR CEP TELEFONUNA YANSIDI

Uçağın pilotu, şiddetli rüzgar nedeniyle, havacılık sektöründe kimi zaman yaşanabilen ‘pisti pas geçme' sistemini uygulayarak yeniden havalandı. Pisti 2 kere pas geçen uçak, sonrasında ise sağlıklı bir iniş gerçekleştirdi. Böyle bir durumla ilk kez karşılanan bazı yolcular tedirginlik yaşarken, bir yolcu da bu anları cep telefonu kamerası ile kaydetti.

PEGASUS’TAN AÇIKLAMA

Ordu’da, olumsuz hava koşulları nedeniyle pisti pas geçen Pegasus Havayolları’na ait uçakla ilgili  şirketten açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Sabiha Gökçen-Ordu Giresun seferini yapan PC2862 sefer sayılı TC-DCA kuyruk tescilli uçağımız, 23.12.2019 tarihinde gerçekleştirilen uçuş sırasında orta seviye türbülans koşullarında son yaklaşmada Windshear (rüzgâr kırılması) ikazı almış ve daha uygun yaklaşma şartları sağlamak amacıyla uçuş kuralları gereği yaklaşmaya devam etmeyerek pisti pas geçmiştir.

* Uçağımız, ikinci yaklaşmasında emniyetle inişini gerçekleştirmiştir.

Son güncelleme: 21:03 24.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more