Sözcü Plus Giriş

Otobüste iki genç kıza taciz

Çorum'da halk otobüsünde, üniversite öğrencisi iki genç kıza tacizde bulunduğu öne sürülen R.Y. (60), kızların tepkisi üzerine diğer yolcular tarafından darp edildi. Gözatına alınan ve suçlamaları kabul etmeyen R.Y., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Otobüste taciz iddiasına dayak anı ise kameraya yansıdı.

13:25 -

Üniversite öğrencisi S.N.S. ve M.K., okul çıkışı çarşıya gitmek için Akkent-Saat Kulesi seferini yapan özel halk otobüsüne bindi. İki arkadaş, orta kapıya yakın koltuklara oturdu.

Bir süre sonra otobüse binen emekli R.Y. de genç kızların arkasındaki koltuğa oturdu. S.N.S., arkadaşının omzuna başını koyarak, uyumaya başladı. İddiaya göre bu sırada R.Y., elini 2 koltuğun arasından uzatarak, kızları taciz etti.

TEPKİ GÖSTERDİ, YAŞLI ADAM DARP EDİLDİ

Taciz edildiğini fark eden S.N.S.’nin tepki gösterip, bağırması üzerine tartışma başladı. Çoğunluğu öğrenci olan otobüsteki diğer yolcular da genç kızlara destek olarak R.Y.’ye tepki gösterdi. Bazı yolcuların R.Y.’yi darp ettiği de kameralara yansıdı.

Polis, 2 arkadaşın şikayeti üzerine adamı gözaltına aldı. Otobüste taciz iddiasına dayak anı ise kameraya yansıdı.

Genç kızları taciz ettiği iddia edilen R.Y. gözaltına alınıp ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Foto: DHA

‘KALÇAMIN OKŞANDIĞINI HİSSETİM’

S.N.S., polise verdiği ifadesinde, Önce kalçamda bir dürtme hissettim. Sonra da kalçamın okşandığını hissettim. Arkama döndüm ve koltuktaki yaşlı adamın elinin iki koltuk arasındaki boşlukta olduğunu gördüm.

‘Ne yapıyorsun sen’ diye bağırdım. Önce bana baktı sonra da ayağa kalkarak ‘ben dokunmadım’ dedi. Otobüsten inmek istedi, şikayetçiyim dedi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Taciz suçlamasını kabul etmeyen R.Y., kalp rahatsızlığı geçirdiğini, bu sırada kontrolsüz şekilde öne doğru eğildiğini söyledi. Polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen R.Y., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Son güncelleme: 13:30 28.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more