Öykü Arin 1 Mayıs’ta da unutulmadı

Muğla'nın 13 ilçesinden yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Kutlamalarda yöresel kıyafetleri ile yürüyen kadınlar büyük ilgi görürken, lösemi tedavisi için ilik nakli bekleyen Öykü Arin de unutulmadı. Derin ve Emek adlı iki minik, Öykü Arin için pankart taşıyarak korteje katıldı. 

Öykü Arin 1 Mayıs’ta da unutulmadı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında, tertip komitesinin çağrısı üzerine yüzlerce kişi, Atatürk Stadyumu altındaki boş arazide bir araya geldi.

Kentte siyasi partiler ve birçok sendikanın da katıldığı kutlamalar, kortej yürüyüşüyle başladı. ‘Yaşasın 1 Mayıs’, ‘Direne direne kazanacağız’ ve ‘Susma sustukça sıra sana gelecek’ sloganları atıldı. Kutlamalarda en fazla ilgiyi ise yöresel kıyafetleri ile yürüyen kadınlar çekti.

Lösemi tedavisi için ilik nakli bekleyen ve Türkiye’de kök hücre bağışının sembol ismi olan Öykü Arin de 1 Mayıs kutlamalarında unutulmadı. Derin ve Emek adlı iki küçük çocuk Öykü Arin için “Öykü’nün kirpiği yere düşmeyecek! Yaşasın kadın dayanışması. Kök hücre bağışı hayat kurtarır. Öykü Arin’e umut ol” yazlı pankart taşıyarak korteje katıldı.

İzmir’de geçen yıl kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan 4 yaşındaki Öykü Arin’e yüzde 100 uyumlu ilik bulunamamasının ardından annesi Eylem Şen Yazıcı'dan alınan yüzde 50 uyumlu ilik nakledildi. Tedavisi devam eden Öykü'nün annesinden nakledilen kök hücrelerin iliğine yerleşip yerleşmeyeceği bekleniyor.